За словами лікарів, 90% людей, що мають стан преддіабету, не знають про це і, відповідно, не приймають ніяких заходів для виправлення ситуації. Експерти попереджають: перші симптоми діабету другого типу часто маскуються під прояви інших захворювань.

Так, одним з тривожних дзвіночків може стати почастішання відвідування туалету і нічні пробудження, пов’язані з необхідністю спорожнити сечовий міхур. Фахівці пояснюють: це відбувається через те, що організм в силу захисних механізмів намагається як може позбутися від цукру, який скупчився.

Маловідомою ознакою діабету є поява специфічного запаху з рота. Організм хворої людини може почати використовувати для виробництва енергії жир, а не глюкозу – це явище відоме як кетоз. Речовини кетони, які виділяються при цьому в організмі надають запаху з рота неприємно солодкий або фруктовий відтінок.

Читайте також:  Ендокринолог назвала продукти, які завдають нищівного удару по печінці

Понад 50 відсотків людей з діабетом другого типу розповідають про часті судоми в ногах, а також про оніміння кінцівок, «мурашках» на шкірі. Все закономірно. При діабеті порушується приплив крові до кінцівок, – звідси і специфічні відчуття.

Іншим раннім симптомом діабету може бути різке зниження зору, при якому зона видимості для людини стає каламутною. Що характерно, при зниженні рівня цукру в крові до безпечного, неприємний ефект помутніння в очах може пройти.

Зазвичай зі словом «діабет» асоціюються люди з зайвою вагою. Між тим діабет здатний викликати схуднення. Це відбувається в зв’язку з тим, що порушення вуглеводного обміну, провоковане хворобою, спонукає організм витрачати для отримання енергію не глюкозу, а м’язи і жир.

Читайте також:  Які помідори небезпечні для здоров'я

З даним порушенням також пов’язане відчуття сильної втоми, яке багато лікарі оцінюють як маркер хвороби.

Ноги – вразлива частина тіла для діабетиків. Через проблеми з активним кровопостачанням кінцівок, спричиненим діабетом, і зниження чутливості на ногах можуть то і справа виникати якісь пошкодження. Якщо вони довго не загоюються, обов’язково потрібно записатися на прийом до ендокринолога.