ГоловнаНовини Здоров'я6 ознак дефіциту цинку, які проявляються в погіршенні зовнішності

6 ознак дефіциту цинку, які проявляються в погіршенні зовнішності

Погіршення зовнішності може “говорити” про те, що організм страждає від дефіциту цинку: зокрема, на це вказують плями на нігтях, проблеми зі шкірою і волоссям. Тим часом, цинк – неймовірно важливий мінерал взимку, адже від його достатку залежить стан імунної системи і загального здоров’я.

Цинк

Цинк не дарма називають “мінералом краси”. Він поступається тільки залізу як найбільш поширеному мінералу в організмі людини. Однією з основних функцій цинку є підтримка здоров’я шкіри, волосся, зубів і нігтів, не кажучи вже про функціонування нашого лібідо та імунної системи. Цинк необхідний для активності більше 300 ферментів, що викликають біохімічні реакції в організмі, які необхідні для синтезу білка, вироблення гормонів, а також гарного самопочуття в цілому.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 31 відсотка людей у всьому світі відчувають дефіцит цинку. До його нестачі особливо сильно схильні суворі вегетаріанці і вегани, люди, що зловживають алкоголем, а також ті, хто страждає від екземи та псоріазу (для даних захворюваннях характерні процеси, що зменшують засвоєння цинку організмом).

Читайте також:  Користь кабачків: вміст поживних речовин і профілактика захворювань

Дефіцит цинку веде до ослаблення імунної системи, збільшення простудних захворювань, поганого загоєння ран, втоми і низького статевого потягу. Однак ці зміни не завжди бувають помічені своєчасно. Існують і інші ознаки дефіциту цинку, які можна виявити, просто дивлячись у дзеркало

Ви втрачаєте волосся. Виражене випадання волосся на тлі постійних застуд є одним з ключових симптомів нестачі цинку. Мінерал необхідний для гарної реплікації клітин і поглинання білка, і ці його функції забезпечують нам більш густі і блискуче волосся. Його дефіцит завжди “б’є” по шевелюрі.

У вас ламкі нігті з білими плямами на них. Для росту тканин і клітин в нігтях необхідний стійкий рівень цинку в організмі; при його нестачі незмінно виникають загальні проблеми з нігтями, які, наприклад, можуть проявлятися у вигляді білих плям. Якщо почнете споживати більше цинку, то поліпшення стану нігтів буде першим або одним з початкових сигналів організму про те, що рівень мінералу заповнений.

Читайте також:  Лікар-невролог розповіла, чим небезпечний сон в позі на боці

Ваші зуби не мають блиску і білизни. Цинк є важливим елементом у роті – він присутній в зубному нальоті, слині і емалі. У разі дефіциту цинку в порожнині рота відбуваються несприятливі зміни: наприклад, з’являється неприємний запах, наліт на язиці, змінюються смакові відчуття. Крім того, при низькому рівні цинку неможливо мати красиві блискучі білі зуби; нестача мінералу робить їх неміцними.

У вас є виразки в роті. Лікарі відзначають, що у пацієнтів з низьким рівнем цинку в крові часто бувають рецидивні запальні процеси і виразки в ротовій порожнині.

На вашій шкірі з’являються плями і прищі. Згідно з даними, опублікованими в журналі турецької академії дерматології, 54% людей, які страждають від прищів, мають низькі рівні цинку.

Читайте також:  Названа краща закуска для зміцнення імунітету восени

“Люди з дефіцитом цинку можуть також мати зазвичай в’ялу шкіру, на якій видно виразки і сліди, які не заживають або вимагають тривалого часу для загоєння”, – додає дерматолог Григорій Гольдін.

Ваші кістки слабкі. Зазвичай всі говорять про кальцій для кісток, але важливим мінералом, необхідним для росту і формування кісток, є також і цинк. Він забезпечує ріст і розвиток клітин, а також обмін колагену, необхідний для здорової кістки. Слабкі і тендітні кістки є наслідком недоотримання цинку.

Як отримувати цинк. Одними з кращих джерел цинку є червоне м’ясо, таке як яловичина, свинина і баранина – цинк в цих продуктах має високу біодоступність, тобто, організм може легше засвоювати його з них в порівнянні з іншими джерелами. Для забезпечення організму цинком слід з’їдати до 500 грамів вареного червоного м’яса в тиждень.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News