Розвиток пластичності мозку допомагає створювати нові нейрони і підтримувати таким чином когнітивне здоров’я з віком.

Багато нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера, Хантінгтона та Паркінсона, включають втрату нейропластичності. Точно так само з втратою нейропластичності може бути пов’язано вікове погіршення когнітивної функції. Тим часом наукові дослідження все частіше показують, що дієта та спосіб життя відіграють важливу роль у розвитку такої важливої якості, як пластичність мозку.

Ми з’ясували, які способи допомагають зробити мозок більш пластичним.

Отримувати магній. Магній бере участь в значній кількості функцій організму, і підтримка роботи мозку є однією з них. Відомо, що збільшення споживання магнію призводить до поліпшення нервової діяльності і когнітивних функцій. Щоб отримувати достатньо магнію, їжте темно-зелені листові овочі, горіхи і насіння, темний шоколад, банани.

Їсти яйця. Яєчні жовтки багаті холіном, який необхідний для виробництва нейротрансмітера ацетилхоліну, що життєво важливо для нейронної пластичності. Яйця також є багатим джерелом інших корисних для мозку поживних речовин, таких як селен і омега-3 жири.

Досить спати. Сон – це час, коли мозок відпочиває і відновлюється, реанімуючи всі нервові зв’язки, щоб почати на наступний день працювати знову. Робота мозку полягає в навчанні, створенні нових спогадів і розвитку нових навичок. Без достатнього сну нервові зв’язки не відновлюються, а замість цього залишаються переплетеними.

Їсти рибу. Численні дослідження показують, що жири омега-3 необхідні для оптимального здоров’я мозку: вони захищають орган від втрати когнітивної функції і підвищують нейронну пластичність. Джерело омега-3, жирна риба, повинна вживатися 2-3 рази на тиждень.

Використовувати куркуму. Ця пряність є дуже сильним протизапальним засобом: її компонент куркумін може захистити від пошкодження вільними радикалами, які сприяють втраті мозкової пластичності.

Виконувати фізичні вправи. Фізична активність вкрай важлива для процесів відновлення нервів: вона забезпечує захист від захворювань головного мозку і допомагає запобігти зниженню когнітивних функцій протягом усього життя.

Зменшувати свій стрес. Стрес є частиною повсякденного життя і, як правило, неминучий. Однак те, як ми справляємося зі стресом, допомагає чинити опір втраті нейропластичності в мозку. Чим спокійніше і усвідомленіше ми ставимося до життєвих труднощів, тим краще наш мозок виявляється захищений від неприємних і небезпечних змін в зрілому віці і старості.

Змінювати рутинні звички. Виконуючи звичні завдання, мозок не працює так старанно, як міг би. Така черствість небезпечна, оскільки в мозку не формуються нові нервові шляхи. Щоб “розворушити” мозок і змусити його виробляти нові нейрони, давайте йому незвичайні завдання – вибирайте нові маршрути замість добре знайомих, використовуйте ліву руку замість правої, освоюйте нові і незвичні для себе види діяльності.