Довіра до психологів останнім часом набагато вище, адже на ринку існує чимало кваліфікованих фахівців. А відкриті розмови про те, що просити допомоги експертів – цілком нормально, тільки сприяють посиленню потоку до психологів.

Але як зрозуміти, що пора до професіонала? Нерідко люди тягнуть до останнього цей заповітний візит. Все це від незнання, коли саме звернення до психолога необхідно. Розповідаємо про симптоми, які говорять про це.

Безсоння або інші проблеми зі сном

Психічні захворювання нерідко починаються з порушень сну. Безсоння, сильне бажання спати в будь-який час доби-все це може бути ознакою насувається депресії або інших труднощів з емоційним станом.

Сильне стомлення

Психологічні порушення можуть супроводжуватися зайвою стомлюваністю, відсутністю бажання працювати, жити, бачитися з друзями. Те, що раніше приносило задоволення, стає небажаним, обтяжуючим. Те ж саме стосується відмови від колись улюблених продуктів.

Порушення апетиту

Зазвичай мова йде про двох поширених ситуаціях. Може бути повна відмова від їжі, небажання їсти. Або ж Періодичне переїдання. В обох випадках звернення до фахівця не буде зайвим, особливо якщо спостерігається втрата ваги або його набір.

Різкі безпричинні перепади настрою

Зміни настрою спостерігаються у тих, кому необхідна допомога психолога. Часті стани тривоги, туги, поганого настрою – теж одна з ознак насувається або вже розвиненою депресії. У людини можуть бути почуття безвиході, відчуття, що він стоїть на одному місці.

Почуття самотності

Ви думаєте, що вас ніхто не розуміє і не любить? Навколо багато людей, але самотність накриває вас з головою? І вибратися з цього стану ви не в силах самостійно? Вітаємо, допомога психолога не зашкодить. Причому медична допомога необхідна, поки відносини з родичами, друзями та колегами не зіпсувалися остаточно.

Безпричинна агресія і дратівливість

Люди, кому необхідно звернення до психолога, нерідко страждають і від агресії без будь-якої на те причини. Зазвичай такі люди характеризуються як гнівні, кидаються на знайомих без причини.