Дослідження показує, що вихлопні гази автомобілів становлять підвищений ризик для представниць прекрасної статі. Вони збільшують рівень білків, які призводять до кальцифікації артерій.

Усім відомо, яку небезпеку для екології та здоров’я людини становлять вихлопні гази автомобілів. Тому з кожним роком екологічні нормативи в Євросоюзі та західних країнах щодо автомобільних вихлопів посилюються.

І ось тепер дослідження показало, що вихлопні гази впливають на жінок більш виражено та негативно, ніж на чоловіків. В експерименті по 5 чоловіків та жінок вдихали вихлопні гази від двигуна, який працював на дизельному паливі. Експеримент проводився тричі на місяць, відрізнялася лише концентрація цього дизельного палива.

Дослідники з Університету Манітоби встановили, що вихлопні гази підвищують рівень білків, пов’язаних із серцево-судинними хворобами. Саме ці білки впливають на затвердіння чи кальцифікацію артерій. Однак у жінок цей процес більш виражений, ніж у чоловіків.

У представників обох статей дослідники виявили зміни в компонентах крові, пов’язаних із запаленнями, інфекціями та серцево-судинними захворюваннями, але у жінок цей показник білків був відчутно вищим. А він може збільшити ризик інфаркту та інсульту.

Втім, дослідження було дуже невеликим за кількістю учасників, і поки що не можна робити однозначних висновків. Однак є окремі свідчення про те, що у жінок підвищена сприйнятливість до респіраторних інфекцій та астми, вони мають більш високу імунну реакцію на речовини, які дратують їхні дихальні шляхи на зразок домашнього пилу.