У боротьбі з раком важлива рання діагностика і профілактика. Як потрібно жити, щоб не захворіти, розповіли експерти.

У країні регулярно проходять ті чи інші кампанії, що лякають нас всілякими канцерогенними звичками. Ставитися до них серйозно або не звертати уваги – ваша особиста справа. Тут рекомендації групи незалежних експертів Всесвітнього фонду досліджень раку, що дозволяють на 50% знизити ризик захворювання на рак. Крім того, дотримання цих рекомендацій зменшує ймовірність інших хронічних хвороб і підвищує якість життя.

Щоденна фізична активність

Досить приділяти кожен день по 20 хвилин фізичним вправам, щоб знизити ризик захворювання.

Читайте також:  Кращі продукти харчування проти зморшок

Не допускайте ожиріння

Здорова маса тіла знижує ризик раку глотки, гортані, кишечника, простати, нирок, яєчників і молочної залози.

Думайте, що їсте

Обмежте вживання фастфуду, червоного м’яса, солодких напоїв, алкоголю, а так само оброблених продуктів, що включають в себе багато жиру, крохмалю і цукру. Ці продукти підвищують ризик утворення ракових клітин.

Натуральні продукти

По можливості, не замінюйте харчовими добавками (вітамінами) природні продукти харчування. Вже доведено, що надлишок деяких вітамінів підвищує ризик виникнення ракових пухлин. Однак, у разі складності з засвоєння вітаміну в природній формі, не варто позбавляти себе корисних речовин.

Більше корисного на тарілці

Читайте також:  Стоматолог розповів про негативні наслідки носіння масок

Фрукти, овочі, боби і цільнозернові продукти істотно знижують ймовірність виникнення раку. Вся справа в клітковині, яка не дає непотрібним речовинам застоюватися в організмі. Ці продукти необхідно споживати щодня.

З молоком матері

Грудне вигодовування оберігає матір від виникнення раку молочної залози і діабету. Дитина отримує хороший імунітет і захист від багатьох хронічних захворювань.

При виявленні раку, під час і після лікування продовжуйте дотримуватися цих рекомендацій. В цілому вони спрямовані на підтримки здорового способу життя, що допомагає впоратися з раком та іншими захворюваннями. Але не варто забувати і те, що рання діагностика і своєчасне правильне лікування збільшують шанси на одужання. Бережіть себе.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News