ГоловнаНовини Здоров'яЛікар назвав перші симптоми раку головного мозку

Лікар назвав перші симптоми раку головного мозку

Кандидат медичних наук, нейрохірург Олексій Кащеєв розповів про симптоми раку мозку, які люди часто ігнорують. Це хронічний головний біль, прогресуюче падіння зору і оніміння кінцівок.

Пухлина в мозку

Найагресивнішою формою раку мозку є гліобластома. Це вкрай агресивна пухлина, яка погано піддається лікуванню. Пацієнти стикаються з запамороченням, слабкістю, підвищеною стомлюваністю, зниженням слуху і зору, а також з порушенням рухової активності. Іноді людина починає поводитися неадекватно.

Симптоми хвороби залежать від області мозку, в якій розташоване освіта. За словами медика, хірургічне втручання, хіміотерапія і радіотерапія дають якийсь контроль над зростанням пухлини, але не вирішують проблему. Повністю цю хворобу на сьогоднішній день вилікувати не можна.

Читайте також:  Названі продукти, які не вгамовують голод

– Провідний фактор – це генетична поломка, – зазначив лікар.

Причини розвитку цього виду пухлин, як і інших злоякісних захворювань, поки невідомі.

За словами вчених, коли генетична програма в організмі дає збій, клітини починають неконтрольовано ділитись. Так утворюються злоякісні пухлини. При цьому рак може торкнутися будь-які системи організму.

Кожен повинен стежити за своїм здоров’ям: обстежитися на регулярній основі, робити гастроскопію. Жінкам після сорока потрібна мамографія, чоловікам необхідно відвідувати уролога.

Відзначимо, що всі перераховані вище симптоми можуть бути ознакою інших хвороб, куди менш небезпечних. У будь-якому випадку, потрібно звернутися до лікаря і пройти обстеження.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News