Кандидат медичних наук, нейрохірург Олексій Кащеєв розповів про симптоми раку мозку, які люди часто ігнорують. Це хронічний головний біль, прогресуюче падіння зору і оніміння кінцівок.

Найагресивнішою формою раку мозку є гліобластома. Це вкрай агресивна пухлина, яка погано піддається лікуванню. Пацієнти стикаються з запамороченням, слабкістю, підвищеною стомлюваністю, зниженням слуху і зору, а також з порушенням рухової активності. Іноді людина починає поводитися неадекватно.

Симптоми хвороби залежать від області мозку, в якій розташоване освіта. За словами медика, хірургічне втручання, хіміотерапія і радіотерапія дають якийсь контроль над зростанням пухлини, але не вирішують проблему. Повністю цю хворобу на сьогоднішній день вилікувати не можна.

Читайте також:  Лікар порадила їсти крупи для продовження життя

– Провідний фактор – це генетична поломка, – зазначив лікар.

Причини розвитку цього виду пухлин, як і інших злоякісних захворювань, поки невідомі.

За словами вчених, коли генетична програма в організмі дає збій, клітини починають неконтрольовано ділитись. Так утворюються злоякісні пухлини. При цьому рак може торкнутися будь-які системи організму.

Кожен повинен стежити за своїм здоров’ям: обстежитися на регулярній основі, робити гастроскопію. Жінкам після сорока потрібна мамографія, чоловікам необхідно відвідувати уролога.

Відзначимо, що всі перераховані вище симптоми можуть бути ознакою інших хвороб, куди менш небезпечних. У будь-якому випадку, потрібно звернутися до лікаря і пройти обстеження.

Читайте також:  7 ознак щасливих стосунків у парі з погляду психологів