Незважаючи на те, що харчування взимку має бути багате вітамінами, далеко не всі корисні продукти в сезон холодів можуть надати очікувану підтримку організму та імунітету. Експерти склали список таких продуктів, захоплюватися якими взимку досить небезпечно.

У цей список увійшли квашена капуста та мариновані огірки. Квашена капуста у багатьох відношеннях є корисним блюдом, однак, її вживання у великих кількостях може привести до надлишку солі, а слідом – до загострення гастритів, порушення водно-сольового обміну та обміну речовин, а також спровокувати погіршення самопочуття у людей з холециститом і проблемами з 12-палою кишкою.
 
Мариновані огірки, на думку експертів, здатні нашкодити організму навіть більше солінь. Цей продукт через гарячий метод обробки позбавляється багатьох вітамінів і мікроелементів. Лікарі не рекомендують мариновані огірки при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, холециститі. Крім того, вони шкодять зубам і дратують слизову шлунка.
 
Мандарини також відносяться до числа корисних продуктів, здатних підірвати здоров’я. Незважаючи на велику кількість вітаміну С у складі помаранчевих плодів, їх потрібно їсти з великою обережністю. Мандарини є одним з найсильніших алергенів. Також в їх плодах міститься дуже багато цукру, і людям, страждаючим діабетом, вони протипоказані. До того ж їх сік сильно дратує слизову шлунка.
 
Не завжди корисні і м’ясні бульйони, хоча взимку багато господинь готують наваристі густі супи. Справа в тому, що речовини, які потрапляють з м’яса в бульйон, можуть непотрібним чином порушувати нервову і серцево-судинну систему. Фахівці нагадують і про те, що м’ясні бульйони протипоказані при проблемах з печінкою (холецистит, панкреатит), підшлунковою залозою, дванадцятипалою кишкою, шлунком.
 
Ще один ризикований продукт взимку – листові зелені салати, які, по ідеї, повинні бути вітамінізовані. Фахівці вказують на те, що зелень, яка вирощується в холоди в теплицях, активно вдобрюється, в тому числі, різними хімікатами. Особливо багато «всмоктують» їх в себе зелена цибуля і листові салати. Такі овочі необхідно мити найретельнішим чином, а, крім того, замочувати в кип’яченій воді (хвилин на 40), щоб зелень «віддала» шкідливі речовини. Медики застерігають: захоплюватися зеленими салатами взимку не варто.

Читайте також:  Дерматолог попередила про небезпеку натуральної косметики

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЗВАНО КОРИСНІ ПРОДУКТИ, ЯКІ МОЖУТЬ НАШКОДИТИ ЗДОРОВ’Ю

ПРОДУКТИ, ЯКІ НЕ МОЖНА ЇСТИ НАТЩЕСЕРЦЕ

ЯК КОРИСНО І НЕДОРОГО ХАРЧУВАТИСЯ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News