Іноді наша вага може «стояти на місці», а іноді «скакати» сама по собі. Але якщо ви стрімко худнете, не докладаючи до цього зусиль, можливо, ваш організм сигналізує про проблеми.

1. Гіпертиреоз

Занадто активна щитовидна залоза починає виробляти більше гормонів, ніж потрібно. Найчастіше це виражається не тільки у втраті ваги, але і в частішанні пульсу, проблеми зі сном і порушення терморегуляції — вам майже завжди жарко. Сходіть до ендокринолога.

2. Целіакія

Це аутоімунне захворювання, пов’язане з тим, що організм не може переварити глютен, і він дратує стінки тонкого кишечника. Супроводжується нудотою і діареєю, тому його часом складно відрізнити від звичайного отруєння. Але якщо симптоми не проходять, відвідайте гастроентеролога і поділіться своїми підозрами.

3. Депресія

Втрата апетиту — побічний ефект клінічної депресії. Часто супроводжується поганим настроєм, нездатністю приймати рішення і проблемами зі сном. Варто сходити до психотерапевта.

4. Панкреатит

Підшлункова залоза виробляє речовини, які допомагають перетравлювати їжу. Якщо вона погано працює, можна досить сильно схуднути. Інші симптоми — біль у шлунку, проблеми з переварюванням жирної їжі. Відвідайте гастроентеролога.

5. Діабет

Так-так, він часто призводить до втрати ваги. Організм не може переварити глюкозу і виводить її з сечею, через що вам постійно хочеться пити і бігати в туалет. Здайте аналіз крові на цукор і сходіть з результатом до терапевта.

6. Ревматоїдний артрит

Імунна система атакує помилково здорові тканини, що часто призводить до втрати апетиту і зниження ваги. Почніть з відвідування терапевта.