Одним з найважливіших вітамінів для організму є B12, попереджають лікарі. Він відповідає за формування еритроцитів – червоних кров’яних тілець, які забезпечують киснем тканини і клітини організму.

B12 також бере участь в утворенні ДНК і діленні клітин крові, допомагає боротися з втомою і позитивно впливає на нервову систему. Тому, звертають увагу експерти, його нестача призводить до збоїв в роботі організму.

Однією з ознак дефіциту B12 є помітне в грудях прискорене серцебиття, розповіли лікарі. Серед інших симптомів відзначаються втома, млявість, шум у вухах, втрата апетиту і ваги. При нестачі вітаміну деякі можуть страждати від головних болів, блідне шкіра, з’являється задишка, пише Express.

Виявити небезпечний стан допоможе аналіз крові. За словами медиків, чим більше дефіцит залишається без лікування, тим вище шанс, що пошкодження будуть незворотними.

Фахівці звертають увагу, що більш високому ризику схильні вегетаріанці і вегани, оскільки B12 у великих кількостях міститься в м’ясі, рибі і молочних продуктах. Крім того, погіршити ситуацію можуть і деякі ліки, наприклад, інгібітори протонної помпи (ІПП).