Якщо поруч любляча дружина, яка з розумінням ставиться до проблем свого чоловіка, то криза середнього віку пройде без особливих складнощів.

По суті

Визначитися з поняттям «криза середнього віку» досить важко, так як однозначного опису цього терміну просто не існує. У загальних рисах кризою середнього віку прийнято називати довготривалу емоційну пригніченість (або депресію), яка виникає внаслідок переоцінки свого життєвого досвіду. Як правило, такий стан виникає у віці 35-45 років. У цей період чоловік починає усвідомлювати, що безліч можливостей в юності були упущені, а наступ власної старості стає неминучим процесом.

Основною причиною кризи середнього віку є підсвідома незадоволеність життям. Часто чоловіка не влаштовує його робота і соціальний статус. Він шкодує про багатьох нереалізованих планах, і усвідомлює, що з віком його можливості постійно обмежуються.

Як проявляється криза середнього віку?

Одним з найчастіших ознак кризи середнього віку є невдоволення своєю роботою і кар’єрою. Навіть якщо чоловік обіймає високу посаду і має пристойну зарплату, йому все рівно здається, що цього явно недостатньо. Часто чоловіки порівнюють себе зі своїми однокласниками чи однокурсниками, які змогли добитися в житті великих результатів. Від цього почуття незадоволеності собою тільки посилюється.

У цей період чоловік починає відчувати і невдоволення своїм особистим життям. Йому здається, що інтимна близькість з дружиною не доставляє їй задоволення. Через це виникає напруга у відносинах з дружиною: нерозуміння і часті сварки.

Ще однією особливістю чоловіків у цьому віці є надмірне занепокоєння за своє здоров’я. Постійне вишукування у себе хвороб і страх за своє життя через кожну дрібницю часом можуть набувати нав’язливий характер.

Варто відзначити, що цей переломний період у кожного чоловіка відбувається по-різному. Тут все залежить від ступеня незадоволеності життям, характеру людини і від людей, які тебе оточують. Одні вважають за краще все тримати в собі, при цьому з часом стаючи більш жорсткими і зібраними. Так чоловік всіма силами намагається самоствердитися в соціумі. На жаль, нерідко бувають і зриви, коли чоловік починає захоплюватися алкоголем, азартними іграми, а також зривають злість на дружині і дітях. У той же час у деяких щасливчиків і зовсім життя проходить без особливих драматичних змін, і що таке криза середнього віку їм невідомо.

Як допомогти чоловікові?

Криза середнього віку – це не тільки чоловіча проблема, а й справжнє випробування для жінок, які змушені терпіти всі «примхи» свого чоловіка. Для того, щоб чоловік швидше впорався зі своєю проблемою, йому потрібно надати підтримку. Ось кілька рекомендацій, які дозволять вам уникнути конфліктів і полегшити переживання чоловіка:

· Будьте спокійні. Постарайтеся поводитися якомога більш стримано. Робіть вигляд, що не помічайте перепадів настрою чоловіка, і постарайтеся не сперечатися з ним, тим більше з’ясовувати стосунки.

· Надихайте чоловіка. Важливо вселити своєму чоловікові віру в майбутнє. Постарайтеся переконати його, що все ще попереду, адже він ще молодий і повний сил. Такі слова надають досить позитивний вплив, і можуть допомогти швидко впоратися з пригніченим настроєм і занепадом сил.

· Частіше хваліть чоловіка. При слушній нагоді не скупіться на похвалу, і скажіть своєму чоловікові про те, який він молодець! Однак тут важливо не переборщити, оскільки зайва похвала з приводу і без виглядатиме підозріло, і чоловік зрозуміє, що ви це робите з почуття жалості. Так ви тільки погіршить його депресію.

· Надавайте підтримку. Нерідко в середньому віці у чоловіка з’являється бажання поміняти роботу, придбати новий автомобіль, або відкрити свій бізнес. Підтримайте чоловіка в усіх його починаннях. Це додасть йому впевненості і налаштує на позитив.

· Поліпшуйте свої інтимні стосунки. Криза середнього віку посилюється і деяким слабшанням сексуальної потенції. Щоб довести свою спроможність у ліжку, чоловік може завести коханку. Безумовно, для кожної жінки зрада з боку чоловіка є великою трагедією, і пробачити таке для багатьох досить складно. Однак тут важливо зрозуміти, що чоловік змінив аж ніяк не тому, що розлюбив вас, а тільки лише для того щоб знову упевнитися в своїй чоловічій силі. Тому, щоб не доводити справу до зради, постарайтеся не відмовляти своєму чоловікові в інтимній близькості, а також з розумінням ставитися до його бажань в сексі.

Якщо ви все робите правильно, але результату довгий час не видно, то бажано звернутися за допомогою до психотерапевта. На жаль, в нашій країні далеко не кожен чоловік погодитися на такий крок, однак важливо переконати його в тому, що це необхідно для його ж блага.