Додайте в меню устриці, імбир та гранат.

Що таке тестостерон і навіщо його підвищувати

Тестостерон-ключовий чоловічий статевий гормон. Але він важливий не тільки для чоловіків. Цей гормон бере участь у безлічі процесів, що відбуваються в людському організмі. Від нього залежить сексуальний потяг, набір і підтримка м’язової маси, щільність кісток, міцність і швидкість росту волосся, метаболізм жирів, а також пам’ять і здатність зберігати психічну рівновагу при стресах.

Якщо тестостерону не вистачає, робота організму порушується. Зайва вага, постійна втома, дратівливість, зниження лібідо — все це може говорити про гормональний дисбалансі.

Рівень тестостерону знижується з віком-приблизно на 1-2% на рік. Крім того, знижувати рівень гормону можуть зайву вагу, малорухливий спосіб життя, недолік сну, стреси.

Однак можна змусити організм здригнутися і виробляти більше тестостерону. Для цього достатньо додати в раціон кілька важливих продуктів.

Які продукти підвищують тестостерон

Прямими попередниками тестостерону є цинк і вітамін D. Саме їх організм буде перетворювати в необхідний гормон. Втім, інші поживні речовини теж грають свою роль в підтримці гормонального балансу.

1. Устриця

В одній 100-грамової порції устриць, приготованих в будь-якому вигляді, міститься більше цинку, ніж в будь-який інший їжі.

Читайте також:  Якщо хочете позбавитися жиру на животі, то вранці пам'ятайте про ці правила

Також важливий для виробництва тестостерону мінерал можна знайти в наступних продуктах:

  • інші молюски;
  • червоне м’ясо;
  • домашня птиця;
  • квасоля;
  • горіхи.

2. Імбир

Імбир – найпотужніший антиоксидант. У ньому багато активної речовини гінгерола, здатного боротися з окислювальним стресом. Так називають процес, при якому в організмі накопичується занадто багато вільних радикалів — молекул, що ушкоджують здорові клітини. Вчені називають окислювальний стрес однією з причин старіння.

Захищаючи організм від дії вільних радикалів, імбир може уповільнювати втрату тестостерону. Наприклад, невелике дослідження показало, що у чоловіків, які протягом трьох місяців щодня приймали добавку з імбиром, рівень гормону виріс в середньому на 17,7%. В експерименті брали участь чоловіки, які страждають безпліддям, і автори припустили, що корінь імбиру заодно покращує і якість сперми за рахунок збільшення кількості рухливих сперматозоїдів.

Є й інші дослідження, що показують схожі результати. Втім, обережні вчені заявляють, що вплив імбиру на виробництво гормону ще не до кінця підтверджено, тому роботи в даному напрямку тривають.

3. Листові овочі

У листових овочах, наприклад в капусті і шпинаті, міститься багато магнію — ще одного елемента, важливого для підтримки гормонального балансу. В ході дослідження вчені виявили, що прийом біодобавок з цим мінералом протягом чотирьох тижнів підвищує рівень тестостерону. Добровольцями в експерименті були люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, і спортсмени – у останніх тестостерону стало більше.

Читайте також:  Напередодні 100-річчя жінка розкрила 2 головні життєві правила

Інші продукти, які можуть бути хорошими джерелами магнію: