Наука продовжує прокладати шлях до успішного старіння. Вчені і медики неодноразово заявляють, що на довголіття у великій мірі впливає спосіб життя людини, включаючи харчування і фізичну активність.

Однак фахівці виявили два потужних фактори, що сприяють збільшенню тривалості життя і здоровому старінню.

Дослідження, опубліковане в журналі PLoS One, поставило за мету вивчити вплив певних факторів на успішне старіння людини протягом 22 наступних років.

Успішне старіння визначалося відсутністю певних захворювань і депресії, відсутністю фізичних і когнітивних порушень, а також активною участю в житті суспільства. Для спостережень були обрані люди у віці 45-59 років, які не мали серйозних захворювань.

Читайте також:  Названо харчові звички, які ослабляють імунітет

Стежачи за способом життя піддослідних, дослідники проаналізували, як такі фактори, як куріння, фізична активність, споживання алкоголю, ожиріння і соціальна підтримка, вплинули на здоров’я людей в процесі старіння.

Виявилося, що відмова від куріння і хороша соціальна підтримка в середньому віці більшою мірою збільшили шанси на успішне старіння.

При цьому наголошується, що в сумі всі зміни в способі життя, в тому числі, збільшення фізичної активності і підтримання здорової ваги позитивно вплинули на здоров’я людини через більш ніж 20 років.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News