Серед причин, що викликають головний біль, багато людей називають стрес і випите червоне вино. Але список обставин, здатних провокувати такий біль, набагато ширший.

Медики розповіли про те, які фактори можуть сприяти появі головного болю. Деякі з цих причин можуть здивувати.

Наприклад, стверджують вчені, головний біль може викликати відмову від сніданку. Згідно з наявними даними, в обставинах затримки прийому їжі голова починає боліти у половини чоловіків і у третини жінок.

Напевно є ті, хто на власному досвіді знає: головний біль здатні провокувати духи. Дійсно, погоджуються експерти, хімічні молекули деяких парфумерних ароматів стимулюють активність трійчастих нервових закінчень. Головний біль через духи може тривати безперервно протягом доби.

Також впливають на виникнення головного болю перепади погоди. Наприклад, встановлено, що багато людей погано переносять перепади температур від 5 градусів і істотніше. Що саме лежить в основі механізму, що викликає «погодну» головний біль, вченим в точності досі не відомо. Вони вважають, що погодні коливання певним чином впливають на рівень кисню в крові.

Ще одна можлива причина – порушення циркадних ритмів. Різкі зміни в способі життя, необхідність спати по ночах, змінювати часові пояси здатні викликати так звані кластерні болі, які можуть тривати від кількох днів до 6-7 тижнів.

Можливо, вас це здивує, але серед причин, за яких виникає головний біль, фахівці називають і прийом болезаспокійливих засобів. Якщо людині був призначений курс анальгетиків, то після того, як він буде пропито і ліки перестануть прийматися, може виникати синдром відміни з хворобливими симптомами.

Вживання деяких продуктів (навіть корисних!) теж здатне стати важелем для запуску головного болю. Зокрема, виникнення головного болю вчені пов’язують з органічною речовиною тираміном, що утворюється в результаті розпаду білка. Його джерела – деякі види сиру (пармезан), бекон, копчене м’ясо, цибуля, авокадо, соління, банани, шоколад.

Джерело: МедікФорум