ГоловнаНовини Здоров'я6 причин головного болю, які можуть вас здивувати

6 причин головного болю, які можуть вас здивувати

Серед причин, що викликають головний біль, багато людей називають стрес і випите червоне вино. Але список обставин, здатних провокувати такий біль, набагато ширший.

Головний біль

Медики розповіли про те, які фактори можуть сприяти появі головного болю. Деякі з цих причин можуть здивувати.

Наприклад, стверджують вчені, головний біль може викликати відмову від сніданку. Згідно з наявними даними, в обставинах затримки прийому їжі голова починає боліти у половини чоловіків і у третини жінок.

Напевно є ті, хто на власному досвіді знає: головний біль здатні провокувати духи. Дійсно, погоджуються експерти, хімічні молекули деяких парфумерних ароматів стимулюють активність трійчастих нервових закінчень. Головний біль через духи може тривати безперервно протягом доби.

Читайте також:  Вчені розповіли, як мобільні пристрої впливають на здоров'я людини

Також впливають на виникнення головного болю перепади погоди. Наприклад, встановлено, що багато людей погано переносять перепади температур від 5 градусів і істотніше. Що саме лежить в основі механізму, що викликає «погодну» головний біль, вченим в точності досі не відомо. Вони вважають, що погодні коливання певним чином впливають на рівень кисню в крові.

Ще одна можлива причина – порушення циркадних ритмів. Різкі зміни в способі життя, необхідність спати по ночах, змінювати часові пояси здатні викликати так звані кластерні болі, які можуть тривати від кількох днів до 6-7 тижнів.

Можливо, вас це здивує, але серед причин, за яких виникає головний біль, фахівці називають і прийом болезаспокійливих засобів. Якщо людині був призначений курс анальгетиків, то після того, як він буде пропито і ліки перестануть прийматися, може виникати синдром відміни з хворобливими симптомами.

Читайте також:  Ось яких продуктів варто уникати під час прийому ліків

Вживання деяких продуктів (навіть корисних!) теж здатне стати важелем для запуску головного болю. Зокрема, виникнення головного болю вчені пов’язують з органічною речовиною тираміном, що утворюється в результаті розпаду білка. Його джерела – деякі види сиру (пармезан), бекон, копчене м’ясо, цибуля, авокадо, соління, банани, шоколад.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News