Навіть якщо ці способи здаються давно перевіреними і знайомими з дитинства, використовувати їх у вигляді самодопомоги медики не радять.

Одним з поширених домашніх видів лікування є використання олії проти опіків. Лікарі застерігають від такої допомоги, оскільки вона дуже небезпечна. Олія в цьому випадку лише підвищує температуру шкіри, посилюючи пошкодження тканин. При будь-якому опіку в якості першої допомоги шкіру потрібно охолодити, наприклад, водою з крана, підкреслюють експерти.

Також не потрібно закидати голову при носовій кровотечі, оскільки кров при цьому скоріше за все проникне в стравохід і шлунок. Правильніше буде накласти на перенісся холодний компрес і викликати швидку допомогу, якщо кров довго не зупиняється.

Крім того, лікарі радять забути про такий домашній засіб від печії як сода. Сода не підходить для лікування печії, вона здатна привести до розвитку серйозних ускладнень. Хоча після її прийому рівень кислоти в шлунку дійсно знижується, через деякий час кислота починає вироблятися з більшою інтенсивністю, що загрожує пошкодженням стінок шлунка, їх запаленням і травмами.

Ще один улюблений вид домашньої терапії в разі інфекцій – налягати на цибулю і часник. Але у цих засобів можуть бути і негативні ефекти. Якщо вживати ці продукти у великій кількості, через вплив містяться в них фітонцидів може постраждати серцево-судинна система і слизові, попереджають медики.

Стукати по спині людини, яка подавилася шматком їжі – звичайна міра, так роблять майже всі. Але це неправильно! Фахівці відзначають, що подібні дії можуть тільки погіршити стан людини. Стукаючи її по спині, можна змінити положення стороннього тіла в організмі і домогтися того, що застряглий фрагмент їжі остаточно закупорить дихальні шляхи. В цьому випадку потрібно не стукати по спині, а застосувати прийом Хаймліха.

Джерело: МедікФорум