Тим, хто хоче схуднути або утримати свою вагу, слід змінити деякі звички. Так вважають німецькі експерти, що дали кілька рекомендацій про це на порталі Focus.

Сон. Дослідження показали, що нестача сну робить нас товстими, констатують фахівці. До повноти веде підвищується через брак сну рівень кортизолу – цей гормон стресу стимулює, крім іншого, апетит. За даними, опублікованими в журналі PLOS-One, спати потрібно більше 7 годин, але менше 10 годин, а в ідеалі 8-9 годин, так як при цьому показники ІМТ виявляються найнижчими.

Більше світла. Багато людей після пробудження уникають яскравого світла: вони вмивають і готують сніданок при тьмяному освітленні. Але вчені відзначають: якщо хочеться бути струнким, важливо отримувати більше світла. Після того, як людина встає з ліжка, на тіло повинна потрапляти багато сонячного світла, оскільки це активізує метаболізм і процеси спалювання калорій. Навіть 20-30 хвилин природного світла позитивно впливають на обмін речовин і індекс маси тіла. Тому вранці відкривайте штори, відкривайте вікна, а також включайте яскраві лампи, дають пораду експерти.

Читайте також:  Скільки потрібно ходити в день, щоб не захворіти на деменцію в старості

Охайність. Дослідження, проведене американським фондом сну, показало, що люди, які до відходу на роботу встигають акуратно заправити своє ліжко, краще контролюють себе при прийомі їжі. В цілому, люди схильні підтримувати чистоту в будинку і на робочому місці, є більш стрункими, відзначають фахівці.

Зважування. Дослідження Корнельського університету з участю жінок і чоловіків з надмірною вагою завершилося висновком вчених про те, що звичка щодня зважуватися є успішною стратегією в справі схуднення і підтримки ваги. Найкращий час для того, щоб встати на ваги: вранці після пробудження і перед сніданком.

Снідати. Щільний сніданок вранці має переважний вплив на апетит і гормон голоду греліну протягом дня.

Читайте також:  Дихайте брудним повітрям? Ваші кістки можуть стати більш крихкими

Пиття води. Експерти рекомендують випивати вранці велику склянку теплої води натщесерце, а також пити воду протягом дня. Пиття води виводить з організму токсини і речовини, які розкладаються, стимулює обмін речовин, а травна система, в свою чергу, швидко реагує на нагрів води.

Джерело: МедікФорум