ГоловнаНовини Здоров'яВчені: ріпакова олія шкідлива для нашого мозку

Вчені: ріпакова олія шкідлива для нашого мозку

Споживання ріпакової олії пов’язане з погіршенням пам’яті, здібностями в навчанні та збільшенням маси тіла мишей з хворобою Альцгеймера, – показали дослідження, опубліковані в журналі “Scientific Reports”.

Альцгеймер

Незважаючи на те, що ріпакова олія є однією з найпоширеніших рослинних олій в світі, ми напевно не знаємо про її вплив на здоров’я. Дослідження вчених у Університеті Темпла у Філадельфії показує, що ця олія може бути більш шкідливою, чим корисною для нашого мозку.

– Ріпакова олія дешевша ніж інші рослинні олії і рекламується як здоровий продукт. Однак дуже мало досліджень перевірили її вплив на здоров’я, особливо на здоров’я мозку, – говорить автор аналізу, доктор Доменіко Пратіто.

Читайте також:  Кому не можна їсти апельсини, мандарини та інші цитрусові?

Дослідники розділили миші, які мають шість місяців на дві групи, перш ніж вони навіть мали симптоми Альцгеймера. Перша група отримувала стандартну їжу, а друга – до двох столових ложок ріпакової олії в день.

Гризуни спостерігались протягом наступних 12 місяців. Одним з перших спостережуваних відмінностей між групами було значне збільшення ваги мишей, що споживають ріпакову олію. Подальші відмінності були виявлені під час тестів робочої пам’яті, короткочасної пам’яті та здібностей у навчанні. Миші, що споживають ріпакову олію після шести місяців додавання, почали мати проблеми з пам’яттю та здатністю до навчання.

Подальший аналіз тканини мозку обох груп гризунів показав, що особи, які споживають ріпакову олію, мають значно нижчий рівень амілоїду бета 1-40, що є корисним, нейтралізуючи шкідливі ефекти нерозчинного бета-1-42 амілоїду. У результаті у мишей спостерігали більше амілоїдних бляшок, характерних для хвороби Альцгеймера. Це супроводжувалося ослабленням синаптичних зв’язків.

Читайте також:  Вчені назвали 5 «вікових» проблем зі здоров'ям у молодих людей

У попередньому дослідженні д-р Пратіто показав, що оливкова олія має протилежний ефект. У мишей, яким додавалась оливкова олія до їжі, спостерігалось менше амілоїдних бляшок та фосфорильованих білків тау (також пов’язаних з тяжкістю симптомів хвороби Альцгеймера), що покращило пам’ять.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News