Менопауза, що служить переходом з фертильної в безплідну фазу життя жінки, може займати місяці або навіть роки. Багато жінок, що вступили в цей період свого існування, не усвідомлюють, що відбуваються з ними зміни готують їх до нового етапу.

Існує ряд ознак, які говорять про те, що менопауза вже почалася.

Потовиділення і припливи. Ці симптоми з’являються, коли ще немає характерних змін менструального циклу. Стає більш вираженою пітливість пахв, а також посилюється нічне потовиділення. Відчуття сильного тепла чи спека, від якої червоніє обличчя, виникають, коли пов’язані з менопаузою зміни йдуть вже повним ходом. Ці симптоми обумовлені зниженням вироблення гормону естрогену, що тягне за собою різні наслідки, у тому числі і порушення терморегуляції організму.

Читайте також:  Медики з'ясували, на яких грошах коронавірус зберігається довше

Коливання циклу. Одним з перших симптомів менопаузи є нерегулярний цикл: після того, як менструація проходить, для повернення чергового може знадобитися набагато більше часу, ніж раніше.

Порушення сну. Падіння рівня естрогену погіршує якість сну. Жінки стикаються з труднощами засинання, ранніми пробудженнями, хитким поверхневим сном або справжнім безсонням.

Велика кровотеча. Занадто інтенсивна менструація, особливо, що виникає з тривалою перервою від попередньої, – це теж знак менопаузи.

Болючість грудей. Початок фертильної фази в підлітковому віці може супроводжуватися хворобливими відчуттями в грудях. Цей же симптом може проявлятися і з закінченням фертильності, що пояснюється гормональним перетворенням жіночого організму.

Читайте також:  Як часто потрібно міняти зубну щітку: вплив, який можуть надати на здоров'я бактерії

Перепади настрою. Жінка може почати реагувати на певні ситуації набагато більш емоційно, ніж раніше: ця нестабільність нерідко вказує на менопаузу. Також можуть розвиватися депресивність і дратівливість, іноді – агресивність.

Забудькуватість. Естроген позитивно впливає на пам’ять, сприяючи активному функціонуванню і підтримці нервових клітин. Якщо його зміст під час менопаузи зменшується, ці корисні ефекти також втрачають силу. Результатом стають проблеми з пам’яттю.

Збільшення ваги. Під час менопаузи жінкам складніше підтримувати вагу, ніж раніше. Потреба їх тіла в енергії зменшується і звичний раціон виявляється вже занадто калорійним, що і веде до збільшення маси тіла.

Сухість шкіри і слизових. Через зменшення концентрації статевих гормонів шкіра у жінок стає менш еластичною, більш сухою, більш чутливою і схильною до подразнення. Крім того, з падінням рівня естрогену під час менопаузи погіршується кровотік в області статевих органів. Як наслідок, погіршується стан слизової оболонки піхви.

Читайте також:  Експерт розповів, як збільшити користь овочів

Випадання волосся. У період менопаузи волосся стає більш тонким і рідкісним. У важких випадках випадання волосся викликає появу залисин на голові.

Нетримання. До двох третин жінок в період менопаузи стикаються з проблемою нетримання сечі, що пов’язане з погіршенням циркуляції сечовивідних шляхів. Жінки можуть помічати, що сеча виділяється мимоволі навіть при невеликому фізичному напруженні-наприклад, при сміху або кашлі.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News