Правильного харчування та спорту недостатньо для того, щоб серце залишалося здоровим. Перевірте, чи немає у вас звичок, від яких давно пора позбутися:

1. Цілий день сидіти

Фахівці з клініки Майо (США) стверджують: звичка сидіти більше 10 годин на день підвищує серцево-судинних захворювань більш ніж в 2 рази. Жир не спалюється, сповільнюється циркуляція крові, і жирні кислоти легше забивають судини.

2. Нервувати

Нервувати

Відчувати стрес – це нормально, не нормально – тримати все всередині. Знімайте напругу: займайтеся спортом, медитуйте або спілкуйтеся з друзями. Це особливо важливо, якщо ви – жінка і ви молоді. Американські кардіологи розповіли, що на ваше серце тривалий емоційний стрес діє особливо погано.

Читайте також:  Названо найбільшу небезпеку щоденного прийому невеликих доз пива

Вчені вважають, що регулярні тренування – це, можливо, саме корисне, що ви можете зробити і для зняття напруги, і для свого серця.

3. Не користуватися зубною ниткою

Так, зубна нитка корисна не тільки для зубів. Вона прибирає залишки їжі і запобігає розвитку бактерій – а дослідження показують, що бактерії з рота можуть проникати в кров і викликати запалення. Хронічне запалення, в свою чергу, викликає захворювання судин. У кінцевому підсумку, це може призвести до інсульту чи інфаркту.

4. Зловживати алкоголем

алкоголь

Люди, які регулярно випивають частіше страждають від гіпертонії, надмірної ваги, інсульту, хвороб печінки, раку і депресії. Схоже, алкоголь виявився навіть шкідливішим, чим ми думали.

Читайте також:  Що потрібно їсти на сніданок, щоб позбавитися небезпечного вісцерального жиру на животі
5. Не висипатися

Сон дозволяє серцево-судинній системі відпочити: коли ми спимо, знижується частота серцевих скорочень і артеріальний тиск. А хронічний недосип, навпаки, підвищує рівень кортизолу та адреналіну – організм відчуває справжній стрес.

Численні дослідження підтверджують, що ті, хто спить менше шести годин, більше схильні до коронарної хвороби серця і частіше вмирають від інсульту.

6. Віддалятися від суспільства

Самотність

Напевно, кожен з нас від часу хоче вирватися з суєти, – це природне бажання. Але люди, яким хронічно не вистачає спілкування, більше інших ризикують рано померти від хвороби серця. Деякі дослідження навіть показують, що самотність несе такі самі ризики, як куріння, гіпертонія і підвищений рівень холестерину.

Читайте також:  Неправильне чищення зубів підвищує ризик раку печінки на 75%

Можливо, так відбувається, тому що друзі і рідні часто мотивують нас займатися спортом, проявляти активність і готувати здорову їжу. А ще спілкування з ними, як ми вже сказали, чудово знімає стрес.