На дослідах з акваріумними рибками міжнародна дослідницька група підтвердила небезпеку алкоголю та неочікувані ефекти при його змішуванні з енергетиками.

Об’єднана група вчених з Бразилії, Великобританії і США встановила, що таурин – саме він відповідає за ефективність більшості енергетиків, що випускаються в наші дні, – посилює негативні наслідки вживання алкогольних напоїв. Про це повідомляє журнал Science Direct. Вчені провели ряд експериментів на звичайних акваріумних рибках даніо-реріо і переконалися, що етиловий спирт не тільки небезпечний для здоров’я, але і здатний відключати вроджені інстинкти.

Одним з перших при вживанні алкоголю «падає» показник соціалізації. Під впливом етанолу рибки, як правило, відмовлялися від колективного переміщення по акваріуму і найчастіше забивалися в його віддалені кутки.

Але варто було такій підхмеленій рибці прийняти ще й «енергетик», то самітник перетворювався в надто активну особину. Вчені вважають, що комбінація етанолу і таурину відключає інстинктивні механізми захисту живих організмів і, зокрема, інстинкт самозбереження. Досліди показали, що після вживання коктейлю зі спиртом і таурином рибки втрачали почуття небезпеки, затіваючи ризиковану комунікацію з небезпечними хижаками.