Від стану щитовидки залежить наше здоров’я і самопочуття!

Щитовидна залоза — цей маленький «метелик», який розташований в області шиї — контролює практично всі важливі процеси в нашому тілі. І від того, наскільки добре вона справляється зі своїми функціями, залежить, наскільки бадьорими, енергійними і здоровими ми будемо. На жаль, розладнати роботу щитовидки можна досить просто – в тому числі і за допомогою найшкідливіших звичок. Перевірте, наскільки ви уважні по відношенню до своєї щитовидної залози – і ніколи не робіть цих помилок.

Не боротися зі стресом

Стресовий гормон кортизол — справжній ворог нашого здоров’я. Особливо небезпечний він в тому випадку, якщо ми відчуваємо регулярний або затяжний стрес: в цьому випадку можуть розвинутися панічні атаки і погіршення пам’яті. Більше того, є дослідження, що зв’язують постійний вплив стресу з підвищеним ризиком розвитку діабету. Тому дуже важливо навчитися тримати його під контролем і знайти свої способи розслабитися.

Відмовлятися від жирів

Корисні мононенасичені жири необхідні нашому організму і обов’язково повинні бути присутніми в повсякденному раціоні. В іншому випадку щитовидна залоза (а також наш мозок) не зможуть отримувати достатньо «палива» для роботи та їх здоров’я опиниться під загрозою. Жирна риба, горіхи, авокадо, оливкова олія, яйця, молочні продукти — все це має бути на нашому столі регулярно.

Занадто захоплюватися соєю

Соя — корисний продукт і в розумних кількостях може бути дуже корисна для здоров’я. Але у тих, хто робить її основою раціону, може розвинутися гіпотиреоз — стан, при якому щитовидна залоза не виробляє достатньо гормонів. Справа в тому, що соя — природний «сповільнювач», що не дозволяє організму поглинати йод, необхідний для нормальної роботи щитовидної залози. Так що не зловживайте!

…і хрестоцвітими

Капуста, редис, ріпа — дуже корисні овочі, багаті вітамінами і клітковиною, якою більшості з нас хронічно не вистачає. Але якщо є занадто багато цих овочів (і особливо в сирому вигляді), можна поставити під загрозу своє здоров’я: дослідження підтвердили зв’язок між надмірним споживанням хрестоцвітих і розвитком зобу. Вся справа в глюкозинолатах, яких багато в цих овочах: вони здатні спровокувати розвиток захворювання.

Курити

Тютюн підвищує вироблення гормонів щитовидної залози і може привести до розвитку гіпертиреозу. Крім того, токсичні речовини, що містяться в сигаретному димі, заважають нормальному засвоєнню йоду, що теж в підсумку призводить до захворювань щитовидки.

Їсти багато «легких» вуглеводів

Продукти з високим глікемічним індексом — солодощі, здоба, лапша і рис швидкого приготування — впливають на здатність організму засвоювати йод. А недолік цього мікроелемента погано позначається на стані щитовидної залози і може привести до розвитку різного роду захворювань. Тому відмовтеся від «легких» вуглеводів на користь «складних»: це піде на користь вашій фігурі, і вашому здоров’ю.