Кінець зими є важким для організму періодом – у цей час року як ніколи може відчуватися втома, вигоряння, виснаження.

Психічне виснаження – це варіант мозкової втоми: цей стан виникає як реакція організму на тривалу напругу і спосіб життя, що вимагає від людини постійної концентрації всіх своїх ресурсів. Переробки та домашні навантаження, стрес, догляд за дітьми та літніми людьми, тривала відсутність сонця, недостатнє отримання вітамінів та мікроелементів з їжею, недосипання – все це сприяє тому, що виникає психічне виснаження, при якому погіршується робота нервової системи та мозку.

Ось кілька ознак, які свідчать про проблему, пише MedicalNewsToday.

Читайте також:  О котрій годині треба вечеряти, щоб не підвищився цукор у крові

Неконтрольований гнів та нетерпіння. Психічна втома веде до поганого настрою. Своєю дратівливістю стає складно керувати – сутички та конфлікти з оточуючими виникають все частіше.

Низька робоча продуктивність. Розумове виснаження погіршує здатність концентруватися та «вбиває» мотивацію. Як наслідок: людина постійно відволікається, зриває терміни.

Уповільнення. Вам може здаватися, що ви почали робити все у повільному темпі, навіть рухатися. Якщо подібне «уповільнення» разом із поганим настроєм триває понад два тижні, це може бути ознакою серйозної депресії.

Занепокоєння. Психічне виснаження зазвичай означає порушення у функціях симпатичної нервової системи, відповідальної за переживання за умов стресу чи небезпеки. Якщо ви виснажені, то можете почати постійно відчувати паніку або погано контрольований сильний занепокоєння.

Читайте також:  Кому не слід пити чай із лимоном?

Зміна харчових навичок. Психоемоційне виснаження по-різному впливає апетит: він може зникати, або, навпаки, виявляється надмірно сильним і заважає насичуватися. Також може загострюватися потяг до солодкої, солоної або жирної їжі.

Біль. Виникають, наприклад, часті головні болі, а також м’язові болі, біль у спині або проблеми зі шлунком.

Всі ці ознаки є серйозним приводом для звернення до фахівця.