Кінець зими є важким для організму періодом – у цей час року як ніколи може відчуватися втома, вигоряння, виснаження.

Психічне виснаження – це варіант мозкової втоми: цей стан виникає як реакція організму на тривалу напругу і спосіб життя, що вимагає від людини постійної концентрації всіх своїх ресурсів. Переробки та домашні навантаження, стрес, догляд за дітьми та літніми людьми, тривала відсутність сонця, недостатнє отримання вітамінів та мікроелементів з їжею, недосипання – все це сприяє тому, що виникає психічне виснаження, при якому погіршується робота нервової системи та мозку.

Ось кілька ознак, які свідчать про проблему, пише MedicalNewsToday.

Неконтрольований гнів та нетерпіння. Психічна втома веде до поганого настрою. Своєю дратівливістю стає складно керувати – сутички та конфлікти з оточуючими виникають все частіше.

Низька робоча продуктивність. Розумове виснаження погіршує здатність концентруватися та «вбиває» мотивацію. Як наслідок: людина постійно відволікається, зриває терміни.

Уповільнення. Вам може здаватися, що ви почали робити все у повільному темпі, навіть рухатися. Якщо подібне «уповільнення» разом із поганим настроєм триває понад два тижні, це може бути ознакою серйозної депресії.

Занепокоєння. Психічне виснаження зазвичай означає порушення у функціях симпатичної нервової системи, відповідальної за переживання за умов стресу чи небезпеки. Якщо ви виснажені, то можете почати постійно відчувати паніку або погано контрольований сильний занепокоєння.

Зміна харчових навичок. Психоемоційне виснаження по-різному впливає апетит: він може зникати, або, навпаки, виявляється надмірно сильним і заважає насичуватися. Також може загострюватися потяг до солодкої, солоної або жирної їжі.

Біль. Виникають, наприклад, часті головні болі, а також м’язові болі, біль у спині або проблеми зі шлунком.

Всі ці ознаки є серйозним приводом для звернення до фахівця.