Самі літні продукти не тільки допомагають красиво засмагнути, але і захищають шкіру.

Засмага з’являється, коли в шарах нашої шкіри під впливом ультрафіолету утворюється і накопичується особливий пігмент меланін. Від того, як швидко виробляється цей пігмент, як він розподіляється в шкірі, залежить, наскільки швидко «візьметься» загар і як довго він буде триматися. Втім, засмагу можна допомогти-якщо приймати вітаміни, що сприяють виробленню мелатоніну, і є продукти, які допомагають його утримувати. Але найголовніше, про що варто пам’ятати всім любителям засмаги — ні в якому разі не можна нехтувати сонцезахисним кремом.

Морква

Взагалі-то, якщо активно їсти моркву, то шкіра набуде приємний відтінок навіть взимку: бета-каротин, природний антиоксидант, яким багатий цей овоч, сприяє виробленню меланіну практично в будь-який сезон року.

Читайте також:  Як довго зберігається імунітет від COVID-19

Кавун

Це самий Пляжний фрукт, адже він допомагає підтримати баланс вологи, відновити рівень калію (який вимивається з організму, коли ми потіємо), захистити шкіру від впливу ультрафіолету. Крім того, в кавуні багато бета-каротину, який сприяє виробленню мелатоніну.

Диня

Якщо ви хочете, щоб ваш загар був яскравіше і темніше, їжте диню: 300 грам в день — і шоколадний відтінок вам забезпечений. А вітаміни групи В, А також РР, С, калій і залізо, яких також багато в дині, допоможуть захистити здоров’я.

Виноград

Сам по собі виноград не “відповідає” за вироблення меланіну, але важливі речовини, яких багато в цій ягоді, допомагають клітинам шкіри боротися з ушкодженнями, в тому числі і нанесеними ультрафіолетом. Особливо корисний червоний виноград: в його шкірці і соку особливо багато корисних антиоксидантів.

Читайте також:  Для печінки, серця і довголіття: простий чай називають одним з найбільш корисних

Помідори

Томати-це дуже корисний для жіночої краси овоч. У ньому багато природного колагену, який підтримує свіжість і пружність шкіри, а Лікопін допомагає в профілактиці раку шкіри. Звичайно, не варто покладатися тільки на помідори і нехтувати захисним кремом, але стакан томатного соку в день точно не зашкодить.

Абрикоси

А ось ці ароматні фрукти варто їсти тим, хто хоче засмагнути швидше: вони прискорюють вироблення мелатоніну. А ще абрикоси допомагають захистити шкіру від пошкоджень і згладити негативний ефект від впливу ультрафіолету.

Персик

Ці “родичі” абрикосів допомагають не тільки швидко і красиво засмагнути, але і захистити шкіру від сонячних опіків: вітаміни і мінерали, якими багаті ці фрукти, підтримують здоров’я шкіри.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News