Рак – люта сила. На відміну від нормальних клітин, ракові клітини починають безконтрольно рости і ділитися. Ця проліферація має тенденцію поширюватися з вихідного ділянки на інші частини тіла, що робить лікування менш ефективним. Проте, можна зробити кроки, щоб в першу чергу запобігти зростанню ракових клітин.

Зв’язок між дієтою і ризиком розвитку раку важко встановити, оскільки на результати можуть впливати багато факторів. Проте з роками були виявлені тісні зв’язки між конкретними продуктами харчування та ризиком розвитку раку. Один з найбільш тривожних висновків зроблено в дослідженні, передає Express.

Дослідження показало, що 100-відсоткові фруктові соки в значній мірі пов’язані із загальним ризиком розвитку раку.

Перший автор Елой Шазелас з центру епідеміологічних та статистичних досліджень Сіте в Сорбонні у Франції, і його команда, вивчили зв’язок між споживанням солодких напоїв і різними формами раку у 101 257 дорослих французів у віці в середньому 42 роки.

Дослідники отримали дані дослідження NutriNet-Sante, в якому основна увага приділяється складній зв’язку між харчуванням і станом здоров’я. Напої, які вони досліджували, включали “підсолоджені цукром напої”, такі як безалкогольні напої, сиропи, фруктові напої, 100-відсоткові фруктові соки без додавання цукру, солодкі напої на молочній основі, спортивні напої та енергетичні напої.

Що з’ясували вчені?

Споживання солодких напоїв “значно пов’язане” з ризиком розвитку раку в цілому. Автори виявили, що споживання штучно підсолоджених напоїв не пов’язане з ризиком розвитку раку.

Споживання 100-відсоткового фруктового соку було “значно пов’язане” з ризиком розвитку раку в цілому.

«У цьому великому проспективному дослідженні споживання солодких напоїв було позитивно пов’язане з ризиком розвитку раку в цілому та раку молочної залози», — підсумували вони.

Дослідники додали, що стовідсоткові фруктові соки також «позитивно пов’язані з ризиком розвитку раку».