Деякі продукти здатні підвищувати апетит, при цьому серед них можуть бути навіть корисні і вегетаріанські. Фахівці поділилися, яка їжа здатна зробити людину голодною знову незабаром після прийому їжі.

Дієтолог Анна Бєлоусова повідомила, що загострити апетит цілком здатні яблука. Справа в тому, що свіжі яблука збільшують кислотність шлункового соку, що прискорює моторику шлунка і сприяє розвитку почуття голоду. Щоб цього не відбувалося, експерт порадила після перекусу яблуком з’їдати на вибір грушу, апельсин або трохи горіхів. Їх вживання змусить організм почати виробляти інші травні ферменти, що в підсумку і рятує від почуття голоду.

Гостра їжа також може провокувати загострення апетиту, – цим вона зобов’язана своїй здатності стимулювати вироблення шлункового соку, жовчі та ферментів підшлункової залози. За словами дієтолога, ніколи не потрібно починати трапезу з гострих страв, інакше є ймовірність того, що буде з’їдено відразу дуже велику кількість різноманітної їжі.

Крім того, потрібно бути дуже акуратними з соліннями. Їх вживання дратує рецептори ротової порожнини і підсилює слиновиділення, що в свою чергу активізує травну систему. Людина при цьому непомітно для себе з’їдає більше звичайного.

Солодке, в свою чергу, підступна тим, що викликає почуття голоду не відразу, а через деякий час після того, як було з’їдено. Подібний механізм обумовлений особливостями засвоєння глюкози в процесі поїдання солодощів. Дієтолог пояснила, що глюкоза здебільшого засвоюється прямо в ротовій порожнині, залишаючи решту травну систему без належного навантаження. До підвищення апетиту при цьому активація призводить сигналів про надходження їжі, що проходить від ШКТ у мозок.

Джерело: МедікФорум