British Journal of Sports Medicine опублікував звіт про дослідження вчених з Австралії, які змогли переконатися в тому, що між швидкістю ходьби і тривалістю життя є зв’язок. Швидка ходьба ефективно сприяє зниженню ризику передчасної смерті, констатували дослідники.

Група вчених з Сіднейського університету, які працювали у співпраці з британськими та ірландськими науковцями, виявила: швидка ходьба веде до зниження смертності від усіх причин у середньому на 20%. Якщо швидку ходьбу практикують люди старше 60 років, то оздоровчий ефект виявляється в два рази сильніше, впевнилися автори проекту.

Вчені відзначають, що спосіб життя більшості дорослих зайнятих роботою людей обмежує їх рухову активність. Тим, у кого немає часу на спорт, дослідники рекомендують часті прогулянки на повітрі. Ходьба на швидкості п’ять кілометрів у годину вже вважається помірною фізичною активністю, підкреслили фахівці.

В рамках даного проекту були проаналізовані дані 50 255 тисяч осіб віком від 30 років. Зафіксувавши спочатку інформацію про статеву приналежність, вік, індекс маси тіла і загальному рівні фізичної активності учасників, вчені протягом наступних двох років відстежували всі зміни у здоров’ї людей.

У підсумку дослідники з’ясували, що у порівнянні з тими, хто ходить повільно, люди з середньою швидкістю ходьби зменшували ризик передчасної смерті від усіх причин на 20%, а ті, хто ходив в більш швидкому темпі, – на 24%.

«У вибірці людей старше 60 років середня швидкість ходьби зменшувала ризик смерті від серцево-судинних захворювань на 46%, а швидка й жвава ходьба – на 53%», – зазначили при цьому вчені.

Вони припускають, що збільшення швидкості ходьби може істотно скоротити ризик розвитку серцево-судинних захворювань та у зв’язку з цією обставиною – ризик смерті.