Рак – жахлива перспектива. Однак стає все очевиднішим, що ви можете змінити ризик розвитку потенційно смертельної хвороби. За словами доктора Нігхат Аріфа, ведеться багато суперечок щодо ролі дієти у впливі на ризик.

Є люди, які дійсно вважають, що деякі продукти викликають запальну реакцію.

Як пояснив доктор Нігхат, скрізь, де ви відчуваєте запалення, відбуваються зміни в клітинах, а де б ви не відбувалися зміни в клітинах, зростає ризик раку.

Вона продовжила:

“Ми знаємо, що алкоголь пошкоджує клітини вашої печінки, що є фактором ризику розвитку раку”.

За словами доктора Найгата, вам також слід обережно ставитися до жирної їжі та продуктів, які «насичені цифрами Е». Вона попередила, що продукти з високим вмістом цукру та солі також можуть призвести до шкідливих змін у кишечнику.

«Ми також знаємо, що якщо у нас є їжа, що підгоріла, це пов’язано з підвищеним ризиком».

Як вона пояснила, занадто багато тостів, що підгоріли, або червоного м’яса піддають вас «високому ризику» раку кишечника. Проте органи охорони здоров’я розходяться в думках щодо зв’язку між їжею, що пригоріла, і раком.

Боязнь вживання їжі, що пригоріла, в першу чергу пов’язана з «акриламідом» — хімічною речовиною, яка вивільняється в крохмалистих продуктах, таких як хліб і картопля, коли їх готують при високих температурах протягом тривалого часу.