У 50% – 70% випадків рак можна запобігти за допомогою харчування. Вченими вказані основні продукти, що допомагають захистити клітини організму від запалення, асоційованого з онкологією, і підтримують активність імунної системи.

Куркума. На сьогоднішній день це найпотужніше природне протизапальний засіб. Продукт має проапоптотичну дію, що сприяє загибелі пухлинних клітин, а також антиангіогенним ефектом (тобто, руйнує кровоносні судини, що живлять ракові новоутворення). Також споживання куркуми здатне запобігати метастази, перешкоджаючи міграції злоякісних клітин.

Щоб поліпшити засвоєння головного компонента спеції – куркуміну – її слід змішати з чорним перцем і оливковою олією: ефект запобігання пухлин при цьому збільшуються до 2000 разів.

Горіхи і насіння. Волоські горіхи, насіння льону, соняшнику-Основні в цьому ряду. Вони забезпечують організм омега – 3 жирними кислотами, здатними зменшувати кількість і розмір передракових поліпів, знижувати інтенсивність запалення, підвищувати реакцію на хіміотерапію. Перевага даних продуктів харчування в тому, що вони також містять клітковину, недолік якої вчені пов’язують з розвитком деяких видів раку. Плюс забезпечують організм селеном – ще одним потужним протираковим компонентом.

Овочі та фрукти. Згідно з дослідженнями, особливо ефективні в запобіганні раку рослинні продукти, багаті каротиноїдами: морква, кабачки, помідори, хурма, абрикоси, буряк. Крім них здатність імунної системи боротися з пухлинними клітинами підсилює капуста, зокрема, броколі.

Гриби. Діють як потужні імунонутрієнти – речовини, що стимулюють діяльність імунної системи. Кращими є шиїтаке і майтаке, які містять лентинан, що допомагає запобігти появі метастазів.

Водорість. Вони працюють, пригнічуючи ріст пухлини антиестрогенним гормональним шляхом.

Пробіотики. Можуть зменшувати рівень фекальних ферментів, пов’язаних з утворенням канцерогенних речовин в кишечнику. Також стимулюють ферменти, які знижують активність речовин, що викликають рак.