Член національної Асоціації дієтологів і нутриціологів Марина Макіша вважає, що зовсім не обов’язково купувати імбир і лимони для зміцнення імунітету, особливо за тими цінами, які за них зараз просять.

Українці почали масово скуповувати ці продукти, вважаючи, що вони здатні допомогти в боротьбі з коронавірусом. На думку експерта, в даному випадку «добре спрацювали маркетологи».

Немає продуктів, які “можна з’їсти, і якось відразу покращиться імунітет”, підкреслила Макіша. Імбир і лимон — лише невеликі помічники підтримки імунітету, і є продукти, які нічим їм не поступаються. Важливо розуміти, що основою хорошого імунітету є не якийсь один продукт, а збалансоване харчування в цілому.

Читайте також:  Лікар пояснила чому болі в похилому віці ненормальні

– Наприклад, заморожена чорна смородина містить на 100 грамів в чотири рази більше вітаміну С, ніж лимон. Досить з’їдати всього один ківі, щоб отримати добову потребу у вітаміні С – і це замість двох-трьох лимонів! Тому тут просто працюють стереотипи, – зазначила дієтологиня.

Вона додала, що імбир є натуральним анальгетиком, проте його цілком може замінити в даному випадку перець – і чорний, і червоний.

– Або візьміть куркуму, частіше додавайте її в різні страви і отримаєте аналогічний ефект, – закликала фахівчиня.