ГоловнаНовини Здоров'яВчені попередили про сильну магнітну бурю

Вчені попередили про сильну магнітну бурю

Сонячна активність, яка посилилася викликала на Землі найсильнішу магнітну бурю. За словами вчених, буря може негативно вплинути на самопочуття метеозалежних людей.

Магнітна буря

Російський вчений, головний науковий співробітник Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту імені Лебедєва Російської академії наук (ФІАН) Сергій Богачов розповів журналістам, що магнітна буря, яка спостерігається на Землі є найбільшою за останні два роки.

«Земля увійшла в потік нестабільного сонячного вітру, який має незвичайне поле швидкостей і збурює її магнітне поле», – повідомив учений.

Богачов додав, що така сильна магнітна буря може позначитися на роботі електротехніки і систем зв’язку, а також погіршити здоров’я людей, насамперед, чутливих до перепадів в атмосфері.

Читайте також:  4 предмети в супермаркеті, які збирають на собі найбільше мікробів

На сайті Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця зазначено, що в магнітосфері Землі зараз відбувається магнітна буря рівня G3, при цьому найсильнішій бурі за шкалою інтенсивності відповідає рівень G5.

За даними вчених з якутського інституту ім. Ю. Г. Шафера з Російської академії Наук, існує зв’язок між магнітними бурями і захворюваннями серцево-судинної системи і геомагнітними бурями існує прямий зв’язок. У періоди з підвищеною геомагнітною активністю збільшується кількість звернень до лікарів за кардіологічною допомогою. Магнітні коливання здатні впливати на стан людей, які страждають на гіпертонію, також можуть погано почувати себе люди з хронічними хворобами. Особливо сприйнятливі до дії магнітних бур жінки у віці від 15 до 60 років – перш за все, ті, хто схильний до мігреней або вегетосудинної дистонії.

Читайте також:  Чому деякі продукти можуть провокувати головний біль

У багатьох людей магнітна буря може спровокувати погіршення психо-емоційного здоров’я, апатію і депресивний стан, плаксивість. Але можливі і протилежні порушення-спалахи злості і агресія. Це пов’язано з тим, що під час магнітних коливань в організмі різко падає рівень «гормону радості-серотоніну.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News