Основними факторами, які роблять нас більш вразливими до інсульту є вік і спадковість. Звичайно, ви не можете повернути роки або змінити історію своєї сім’ї, але є багато інших факторів, що підвищують рівень ризику інсульту і в ваших силах їх контролювати. Звичайно, якщо вам про них відомо. Ми з’ясували все про інсульт.

Чому у людей відбувається інсульт?

Вчені з’ясували, що в 85 відсотках випадків, прийнято вважати гіпертонію і також артеріальну гіпертензію причинами виникнення у людини інсульту.

В цілому, ця небезпечна для життя патологія виникає через розрив церебральних судин. Саме після цього в організмі відбувається крововилив в мозкові тканини, утворюються гематоми і згустки, що призводять до набряку і розвитку, так званого, стволового синдрому. Крім того, одночасно з цим відбувається кілька процесів: підвищується тиск, з’являються аневризми і мальформації.

Якщо вам відомо, що певний фактор вашого здоров’я підвищує ризик розвитку інсульту, ви можете вжити заходів для пом’якшення його наслідків. Важливо знати, якщо у вас є спадковість.

Були визначені 7 способів, які знижують ризик інсульту

1. Намагайтеся знизити артеріальний тиск

Високий артеріальний тиск є важливим фактором, який вдвічі або навіть вчетверо підвищує ризик інсульту, якщо його не контролювати. Гіпертензія вважається частим фактором, що підвищує ризик розвитку інсульту, його просто необхідно контролювати.

Ваша ідеальна мета: Підтримка АТ, не буде досягати позначки 120/80. Але незважаючи на певні індивідуальні особливості, для певної категорії людей варто дотримуватися інших рамок (наприклад, 140/90).

Що робити: Скоротіть кількість натрію у вашому щоденному харчуванні до 1-2 г. Вибирайте м’ясні продукти з низьким вмістом жирів. Нехай для вас увійде в звичку щодня вживати рослинну їжу, страви з цілісного зерна і молочні продукти з низьким вмістом жиру.

Кілька разів в тиждень слід вживати рибу. Більше фізичних вправ: вам потрібно займатися спортом як мінімум пів години в день (при можливості – більше). Киньте курити, якщо ви робите це. У разі необхідності, приймайте ліки для зниження кров’яного тиску (самолікування може шкодити вашому здоров’ю).

2. Позбавтеся від зайвої ваги.

Ожиріння, а також ускладнення, пов’язані з ним, збільшує ваші шанси на інсульт. Зверніть увагу, що втрата навіть п’яти кілограм значно зменшить ризик розвитку інсульту.

Ваша мета: Тримайте ваш індекс маси тіла (ІМТ) на позначці 25 і менше.

Що робити: Намагайтеся їсти від 1500 до 2000 калорій в день. Слідкуйте за кількістю фізичного навантаження і намагайтеся активно проводити час: ходіть пішки, відмовтеся від ліфта, знайдіть вид спорту, який підходить саме вам і займайтеся ним регулярно.

3. Спорт, спорт і ще раз спорт!

Фізичні вправи не тільки сприяють втраті ваги і зниження артеріального тиску, але і незалежно від цих факторів позитивно впливають на зниження ризику інсульту.

Ваша мета: Займатися фізичними навантаженнями помірно, принаймні, п’ять днів на тиждень.

Що робити: Гуляйте щоранку після сніданку. Запишіться з друзями в фітнес-клуб. Під час тренування досягайте рівня, на якому ви тяжко дихаєте, але все ще можете говорити (це показник достатньої інтенсивності виконання вправ). Використовуйте сходи замість ліфта кожен раз, коли це можливо. Якщо у вас немає 30 хвилин поспіль, щоб тренуватися, розбийте цей час на кілька 10 або 15-хвилинних занять.

4. Обмежте вживання алкоголю

Обмеження кількості алкоголю може знизити ризик розвитку інсульту до мінімального. Дослідження показують, що, якщо ви вживаєте невелику кількість одного алкогольного напою в день, ваш ризик може бути нижчим. Він значно підвищується, як тільки ви починаєте вживати більше двох напоїв в день.

Ваша мета: Пити алкоголь помірно.

Як досягти цього: обмежуйтеся однією склянкою алкоголю в день. Зупиніться на виборі червоного вина, адже воно містить ресвератрол, який позитивно впливає на роботу серця і мозку. Слідкуйте за розмірами своїх порцій. Він не повинен перевищувати стандартний розмір напоїв: 150 грам вина, 0, 33 літра пива або 50 грам міцного спиртного напою.

5. Обов’язково лікуйте фібриляцію передсердь

Миготлива аритмія є формою нерегулярного серцебиття, яке викликає тромби. Ці згустки можуть потім потрапити в мозок, що спричинить інсульт. Фібриляція підвищує ризик інсульту майже в 5 разів і її слід сприймати всерйоз.

Ваша мета: Якщо вам діагностували фібриляцію передсердь, потрібно вилікувати її.

Що робити: Якщо у вас є такі симптоми, як прискорене серцебиття або задишка, запишіться до лікаря для здачі аналізів. Можливо, вам доведеться приймати препарати для розрідження крові.

6. Лікуйте діабет

Високий рівень цукру в крові завдає шкоди кровоносним судинам, що робить виникнення згустків всередині них більш імовірним.

Ваша мета: Не підвищувати рівень глюкози в крові.

Що робити: Використовуйте дієти, фізичне навантаження і лікарські препарати, щоб зберегти ваш рівень глюкози в межах рекомендованого діапазону.

7. Відмовтеся від куріння

Куріння впливає на утворення тромбів декількома способами. Вона згущує кров і це збільшує рівень накопичення бляшок в артеріях. Разом зі здоровим харчуванням і фізичними вправами, відмова від куріння вважається одним з найпотужніших факторів, які допоможуть вам значно знизити ризик інсульту.

Ваша мета: кинути палити. Це позитивно позначиться на стані організму.

Що робити: Попросіть вашого лікаря визначити найбільш підходящий для вас спосіб, щоб кинути палити. Використовуйте методи, які він порадить: Нікотиновмісні таблетки або пластирі, психологічні консультації. Не здавайтеся. Більшості курців потрібно кілька спроб, щоб кинути палити. Вважайте кожну спробу кроком до вашої мети.