Кухонні меблі можуть виділяти в атмосферу хімічні речовини, що провокують розвиток пухлин. У стільницях використовуються ущільнювачі, які розщеплюються і з часом сприяють виробленню заборонених токсинів.

Ймовірно, кухня є самим останнім місцем у нашому домі, де ми очікуємо зустріти хімічні речовини з категорії канцерогенів. Однак дослідники з’ясували, що в кухонних меблях містяться компоненти поліхлоровані біфеніли (ПХБ). Ці токсини, які є відомими канцерогенами, виділяються в атмосферу в той момент, коли використаний як матеріал ущільнювача в кухонних меблях з часом втрачає свою цілісність. Вчені з Університету Айови протестували зразки повітря всередині і зовні 16 будинків в цьому штаті. Вони виявили в атмосфері підвищені сліди відразу трьох ПХБ, які були заборонені для використання в споживчих продуктах ще в 1978 році.

Вражаючим було те, що концентрація цих токсинів у нових будинках була більш високою, ніж у старих, у яких частіше повинні були використовувати подібні продукти. При більш ретельному дослідженні вчені з’ясували, що виділення токсинів в повітря відбувається з кухонних плит, стін і підлоги. Проте вчені також зафіксували ПХБ в момент їх виділення з кухонних меблів. Вони вважають, що ці токсини є продуктом 2,4-дихлорбензоїл пероксиду – поширеного інгредієнта в ущільнювачах.

Всесвітня організація охорони здоров’я давно називає ПХБ канцерогенами для людини. Чотири десятиліття тому влада США і Великобританії заборонили використання цих речовин у споживчих продуктах. І ось тепер новий експеримент показав абсолютно несподіване джерело даних хімікатів, наявне прямо на кухнях, про які раніше ніхто не підозрював.

Джерело: МедікФорум