Гастроентеролог Сергій Вялов розповів про правила здорового харчування вранці. Експерт назвав продукт на сніданок, найшкідливіший для підшлункової залози і серця.

Ранковий прийом їжі важливий для забезпечення організму енергією на весь день. Сніданок піднімає тонус і додає сил, тому дуже важливо правильно скласти раціон на цей час.

За твердженням кандидата медичних наук, гастроентеролога Сергія Вялова, головне, щоб в ньому дотримувався баланс жирів. Популярний сніданок з бутербродами з сиром і маслом може бути вкрай небажаний для стану органів і систем.

У перерахованих продуктах високий вміст тригліцеридів, а також “шкідливого” холестерину. Вони негативно впливають на підшлункову залозу і серце, перевантажуючи їх. Занадто часте вживання таких страв може привести як до запалення підшлункової, так і до атеросклерозу в кровоносних судинах.

Читайте також:  Названо найкращі овочі для здоров'я серця

Також фахівець нагадує, що набагато згубніше на організм діють великі обсяги їжі. Так, з’їдене за один раз в збільшених кількостях шкодить підшлунковій. Серце ж і судини можуть постраждати при великій кількості жирів, наприклад, при додаванні в меню хліба з маслом і сиром. Одна подібна трапеза викликає напругу і в функціональності печінки.

Особливо ситуацію погіршує вживання алкоголю після їжі. Ускладнити становище пацієнта може викид жовчі раніше покладеного часу. Активуючи ферменти, вона провокує запуск процесу перетравлення організмом власної підшлункової залози. Подібні сніданки можуть легко закінчитися розвитком панкреатиту, запалення підшлункової залози.

Серце ж може постраждати перш за все від регулярності вживання бутербродів. Регулярна присутність на столі тваринних жирів підвищує рівень ліпопротеїнів низької щільності, а також тригліцеридів в крові.

Читайте також:  Ендокринолог розповів, як заповнити дефіцит вітаміну D

Ці речовини призводять до розвитку у людини атеросклерозу, при яких просвіт кровоносних судин перекривається бляшками холестерину. Для того, щоб уникнути проблем зі здоров’ям, рекомендується замінити масло та інші жири тваринного походження рослинними. Згідно з сучасними рекомендаціями з профілактики серцево-судинних захворювань, слід з трьох прийомів їжі двічі вживати тільки вегетаріанську їжу.