Все більше наукових даних показує, що повітря, яким люди дихають, може впливати на їхнє психічне та фізичне здоров’я. Дослідження пов’язують короткочасний вплив сильно забрудненого повітря з високим ризиком тривоги або депресії. Але є кілька речей, що допоможуть виправити становище.

У ході нового дослідження, результати якого опубліковано в JAMA Psychiatry, вчені проаналізували інформацію про здоров’я майже 400 тисяч людей. Також фахівці розподілили всіх учасників на чотири групи залежно від того, наскільки забруднене було повітря, пише Medical Xpress.

Виявилося, що у тих, хто зазнавав меншого забруднення повітря, рідше зустрічалася тривога чи депресія. При цьому приріст ризику розвитку цих станів найбільшим був у групі з другим за величиною рівнем впливу – на 15%.

Найсприйнятливішими до впливу дрібних твердих частинок були чоловіки. Дослідження на тваринах демонструють аналогічні результати.

Для того, щоб зменшити вплив на здоров’я забруднюючих речовин у повітрі, ви можете зробити кілька кроків. Насамперед, постарайтеся перебувати подалі від автомобілів. Також потрібно фільтрувати повітря у приміщенні та спробувати перейти на електромобілі.