Навіть якщо у вас немає зайвої ваги і ви майже не їсте солодкого і легких вуглеводів, ви все одно можете опинитися в групі ризику.

Надмірна вага, нерегулярне або нездорове харчування, сімейна історія — це основні, але далеко не єдині чинники, які підвищують ризик розвитку діабету другого типу. Ми зібрали добірку звичок, які збільшують схильність до діабету — перевірте, чи немає їх у вашому арсеналі?

Відмовлятися від кави

Ранкова чашка міцної кави не тільки допомагає прокинутися, але і знижує ризик розвитку діабету. Дослідники з Гарварду прийшли до висновку, що у тих людей, які випивають три-шість чашок кави в день ризик діабету на 33% нижче, ніж у тих, хто віддає перевагу іншим напоям. Очевидно, деякі компоненти, що містяться в зернах кави, здатні знизити резистентність до інсуліну, а також посилювати метаболізм глюкози. Головне – кава повинна бути чорною, без цукру і вершків.

Читайте також:  Напередодні 100-річчя чоловік розповів про свої харчові звички

Вести нічний спосіб життя

Віддаєте перевагу працювати ночами? Ви сильно ризикуєте: як показало дослідження, проведене фахівцями Південної Кореї, люди, які регулярно не сплять ночами, мають більш високий ризик діабету другого типу — навіть якщо в результаті сплять сім-вісім годин на добу. Низька якість нічного відпочинку та високі дози штучного світла і випромінювання від екранів телевізорів, комп’ютерів і мобільних телефонів безпосередньо пов’язана із зниженою чутливістю до інсуліну і погіршенням регуляції рівня цукру в крові.

Є мало кисломолочних продуктів

Чим менше у вашому кишечнику корисних бактерій, тим вище ризик діабету. Корисні бактерії необхідні для здорового травлення — в іншому випадку може розвинутися запальний процес, який в свою чергу може призвести до резистентності до інсуліну. А найпростіший спосіб підтримувати здоров’я кишечника — є досить кисломолочних продуктів.

Читайте також:  Вчені назвали симптоми, які з'являються за місяць до інфаркту

Не отримувати достатньо сонця

Зрозуміло, дуже важливо захищати себе від небезпечного впливу ультрафіолету, який здатний викликати рак шкіри. Але для цього зовсім необов’язково ховатися від сонця! Як показали результати дослідження, проведеного фахівцями з Іспанії, люди, які мають дефіцит вітаміну D, частіше страждають від діабету і предіабету. Вчені вважають, що «сонячний» вітамін необхідний для правильного функціонування підшлункової залози, що виробляє інсулін і допомагає регулювати рівень цукру в крові. Тому важливо проводити на сонці хоча б 15 хвилин в день, а також є продукти, багаті вітамінів D і при необхідності приймати його в капсулах.

Читайте також:  Для деяких людей цвіль у будинку може бути смертельно небезпечною: лікар
Продовження на наступній сторінці: 1 2