Взимку хочеться харчуватися ситніше, і це закономірно. За словами дієтологів, їжа взимку дійсно повинна бути багата поживними речовинами і жировими субстанціями, щоб тіло отримувало енергію, що дозволяє не тільки зігрітися, але й зміцнювати імунітет.

Водночас важливо зберегти фігуру і не погладшати, як це часто трапляється взимку. Експерти рекомендують дотримуватися певних установок.

Перше правило харчування взимку: мінімізувати бродіння. Оскільки 70% імунітету в кишечнику, слід оберігати його від процесів бродіння. Краще виключити з раціону або звести до мінімуму продукти, що містять дріжджі (випічка), алкоголь, соки в пакетах, газовану воду.

Друге правило харчування взимку: полюбити спеції. При відсутності індивідуальних протипоказань слід їсти більше спецій – вони повні антиоксидантних речовин, що стимулюють обмінні процеси, що дозволяють не повніти.

Третє правило харчування взимку: гарячий суп. Їх вживання швидко насичує і зігріває, а також дуже корисно для підтримки кислотно-лужного балансу.

Четверте правило харчування взимку: більше калорій. Збільшення калорійності в холоди цілком припустимо, але щоб не повніти, слід споживати калорії з білкових джерел – нежирного м’яса, риби, птиці.

П’яте правило харчування взимку: вітамін D. Його багато в морській жирній рибі, в ікрі, в печінці тріски, в жовтку курячих яєць і в лляній олії, і вживання цих продуктів дозволяє не повніти. Вітамін D стимулює синтез дофаміну, важливого для виробництва енергії і жиро-обміну.

Шосте правило харчування взимку: продукти з триптофаном. Вони забезпечують тонус і гарний настрій, якісний сон. У раціон слід включити індичку, кролика, рибу, морепродукти і морські водорості, орешки, сир.

Сьоме правило харчування взимку: менше фруктози. Її надлишок провокує процеси бродіння і запалення в кишечнику, що сприяють повноті. З фруктів слід їсти по мінімуму груші, манго, виноград, хурму, фініки, родзинки, чорнослив. Взимку корисніше ягоди, мандарини, ківі, ананаси.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗМІЦНИТИ ЗДОРОВ’Я ВЗИМКУ

ЯК ПОПОВНИТИ ЗАПАСИ ВІТАМІНІВ УЗИМКУ