Мабуть, ще жоден продукт не викликав стільки суперечок. Яке молоко найкраще: незбиране або знежирене? Пастеризоване або прямо з-під корови»? Чи потрібно його кип’ятити? Термін придатності краще великий або маленький? І найголовніше питання, яке вже протягом кількох десятиліть не дає спокою всім, хто піклується про своє харчування: а чи варто взагалі пити? Чи не шкідливо? Поспішаємо заспокоїти: коров’ячому молоці все ж бути в нашому меню. Більшість вчених на боці цього продукту, і ось чому.

1. Висока харчова цінність

Коров’яче молоко дуже багате на вітаміни груп А, Е, К, С, D, В, РР, мінеральні речовини та амінокислоти. Молочні жири вважаються найбільш повноцінними з тварин, а молочний цукор допомагає травленню. Солі, кальцій і фосфор зміцнюють кістки. Особливо молоко корисно для дітей – воно допомагає їм повноцінно рости і розвиватися.

2. Користь для серця

Молоко

Щоденне вживання молока зміцнює серцево-судинну систему і знижує ризик виникнення інфаркту та інсульту на 37% – до такого висновку прийшли вчені з Великобританії, проаналізувавши результати більш ніж 324 досліджень. Це пояснюється високим вмістом калію, необхідного для підтримки еластичності судин. Молоко також допомагає знижувати артеріальний тиск, тому воно необхідно людям, що страждають гіпертонією.

3. Користь для мозку і нервової системи

Молоко заспокійливо діє на нервову систему, допомагає впоратися з безсонням. Не дарма склянку теплого молока з медом – саме популярне народне засіб від безсоння.

4. Зміцнює кістки

У напої багато іонів кальцію, однак, мало вітаміну D, який допомагає його засвоєнню. Для того щоб вирішити цю проблему, деякі виробники спеціально випускають молоко, збагачене вітаміном D.

5. Підвищує імунітет і захищає від інфекцій

Молоко стимулює вироблення імуноглобулінів, тому його рекомендують пити при частих застудах і вірусних захворюваннях. А в парному молоці ще й містяться природні протимікробні речовини – лаотянина.

6. Допомагає при хворобах шлунка

радість

Речовини, що містяться в коров’ячому молоці, беруть участь в процесах регенерації слизової оболонки шлунка і кишечника, а ще цей продукт володіє обволікаючою дією. Молоко також позбавляє від печії, оскільки до його складу входять метали, які легко входять у контакт з соляною кислотою і здатні швидко її погасити.

7. Допомагає нарощувати м’язову масу

Продукт багатий казеїном – білком, який засвоюється швидше і легше інших тваринних білків. Стакан молока після тренування заповнить запас нутрієнтів, які потрібні для нарощування м’язової маси, і при цьому дасть відчуття ситості.