Інколи жага може дратувати, але ігнорувати зневоднення не варто ніколи. Більшості людей просто невідомо про те, до яких негативних наслідків воно може призвести. Саме тому так важливо розуміти знаки, які подає нам тіло. Про них і піде мова в нашій статті.

Власне, вода становить більше двох-третіх здорового людського тіла. Вона змащує суглоби і очі, сприяє травленню, вимиває відходи і токсини, і підтримує здоровий стан шкіри. Саме тому ви завжди повинні стежити за тим, щоб пити воду протягом дня – до і після їжі.

Більшість людей не розуміє, як багато води вони щодня втрачають. Адже це призводить до хронічного зневоднення. Діабетики, люди, які отримали опіки, і спортсмени знаходяться в більшій зоні ризику зневоднення, ніж звичайна людина. Чи торкнулася проблема зневоднення і вас?

Представляємо вам список з 10 тривожних ознак зневоднення, на які ви повинні звернути увагу.

1. Прискорене серцебиття

Коли нормальний вміст рідини в тілі зменшується, це порушує баланс мінералів (солей і цукру) в організмі. Це в свою чергу впливає на те, як він функціонує.

Як правило, прискорене серцебиття виникає при зниженні рівня калію і цукру в крові. Це провокує передчасне скорочення верхніх камер серця (передсердя) або нижніх камер серця (шлуночків). Низький рівень магнію (як наслідок надмірного потовиділення або діареї) також може призвести до нерегулярним серцевих скорочень.

2. Неприємний запах з рота

Слина захищає ваші зуби від руйнування, хвороб і утворення карієсу. Вона створює навколо них захисний бар’єр, і сприяє очищенню від частинок їжі, які залишаються на і між зубами. Коли ваш організм зневоднений, він не виробляє необхідну кількість слини. Зниження її очищаючої дії дає волю росту бактерій, і провокує виникнення неприємного запаху. Сухість слизової оболонки рота з більшою часткою ймовірності сприяє розвитку швидкого карієсу і пародонтиту.

3. Почуття голоду

Коли ви жадаєте чогось, починаючи з шоколаду і закінчуючи солоним снеком, тяга до солодкого є більш характерною, оскільки ваш організм може проходити через труднощі у виробленні глікогену. Замість вживання фастфуду, простягніть руку до їжі, з великою концентрацією води. Спробуйте їсти, наприклад, кавуни, ківі і персики. Також може виявитися, що вашу тягу до їжі вгамують такі овочі, як огірки і помідори. Фрукти і овочі можуть допомогти попередити обезводнення, особливо якщо ви не дуже любите пити воду.

4. Біль у суглобах і м’язах

Хрящі у суглобах приблизно на 65-80 % складаються з води. При відсутності належного зволоження суглобів водою, може статися стирання кісток, які вони з’єднують. Це в свою чергу стає причиною появи болю та запалення. Зневоднення призводить до зниження рівня магнію в організмі, і може спровокувати судоми і біль у м’язах ніг. Введіть у свій раціон листову зелень темного забарвлення і авокадо. Це допоможе відновити і рівень води, і рівень мінералів.

5. Головні болі

Мозок людини знаходиться у своєрідному мішку з рідини, який не дає йому вдаритися об череп. Подібне розміщення є гарантією того, що він не буде пошкоджений кожен раз, як ви йдете або біжите. У разі зменшення кількості рідини в мішку, ваш мозок може почати тиснути на череп. Це є однією з найбільш поширених причин головних болів.

Зневоднення також погіршує постачання мозку кров’ю. Це тягне за собою скорочення постачання кисню та глюкози, що також здатне викликати головний біль. Тому перед тим, як ви вирішите прийняти адвіл для полегшення болю, спробуйте спочатку випити трохи води.

6. Застій шлунка і погане травлення

Вода допомагає організму розщеплювати їжу, що покращує всмоктування ним поживних речовин. Зокрема, таких водорозчинних вітамінів, як вітамін C. Товстий кишечник поглинає воду з харчових відходів, яка в наслідок буде піддана переробці в нирках.

Як правило, наш кишечник поглинає рівно стільки води, скільки необхідно для забезпечення нормальної консистенції стільця. Однак, при зневодненні, щоб уникнути втрати рідини організмом, він поглинає більшу її кількість. Це робить стілець твердим, і утрудняє його проштовхування через шлунково-кишковий тракт.

7. Втома і загальмованість

Зневоднення організму провокує спад обсягу циркулюючої крові і підвищення кров’яного тиску. Вашому серцю доводиться використовувати більше енергії для підживлення мозку, шкіри та м’язів киснем і живильними речовинами. Це призводить до появи відчуття втоми і сонливості.

В ході одного дослідження, найменшу кількість балів в опитуванні, оцінює настрій, набирали ті жінки, які в недостатній мірі забезпечували організм водою після занять спортом. Їм також було складніше працювати, вони відчували велику втому і сплутаність свідомості, ніж тоді, коли пили достатню кількість води. Чоловіки показали аналогічні результати.

8. Темна сеча

Основним завданням нирок є збереження водного балансу організму. Коли ви п’єте достатню кількість води, ваша сеча стає блідого або світло-жовтого кольору. Це означає, що вашим ниркам вистачає рідини для виведення токсинів з тіла.

Коли ваша сеча має темний відтінок, це означає, що ваші нирки перенаправили воду назад в організм для підтримки кров’яного тиску і мінерального балансу. За фактом, темна сеча містить велику концентрацію токсинів і повинна стати переконливим сигналом випити більше води.

Важливо! Хронічне зневоднення може призвести до перевантаження нирок токсинами, і як наслідок, до утворення каменів у нирках.

9. Сухість шкіри і губ

Ваша шкіра на 30 % складається з води, яка забезпечує її жирність, еластичність і пружність. Шкірне сало виробляється шкірою, запобігає випаровуванню води. Однак, існують певні фактори, які провокують її підвищене випаровування, внаслідок чого шкіра стає сухою і зудить. До них відносяться індивідуальні особливості прийому душу, сухе повітря, спека і шкірні інфекції.

Під час внутрішнього зневоднення клітини шкіри першими втрачають зміст рідини. Це дозволяє затримати рідину у внутрішніх органах. Щоб уникнути виникнення цього феномена і потовщення щільності шкіри, необхідно щодня випивати достатню кількість води.

10. Сплутаність свідомості

Вода, а якщо бути точніше, то недолік такої, може стати причиною зміни настроїв і когнітивних функцій. Легке зневоднення послаблює короткочасну пам’ять, перцептивное розрізнення, здатність виробляти арифметичні дії, візуально-моторна спостереження, і психомоторний навик у людей будь-якого віку. Також воно може провокувати перепади настрою від крайньої втоми, сплутаності свідомості і гніву, до високої енергійності.

Ми часто не усвідомлюємо, наскільки важливою частиною нашого життя є вода. Без неї не проходить практично жоден процес в нашому тілі, без неї погіршується загальний його функціонування. Вода для нас необхідна. І важливо розуміти, що іноді наше здоров’я може залежати від однієї склянки води, і підтримати його так само легко, як зробити пару ковтків.

Джерело: HeadInsider