Зайва вага, погана шкіра, випадання волосся і навіть алергія – все це може спровокувати хронічний стрес.

Рівень стресу, який нам доводиться щодня долати, збільшується з кожним роком. За деякими оцінками, кожен третій дорослий живе в стані хронічного стресу, який здатний серйозно підірвати здоров’я. Зверніть увагу, якщо ви помічали у себе деякі з наведених нижче симптомів, можливо, у вас хронічний стрес і вам пора всерйоз подбати про себе.

Свербляча висип

Дрібна червона висипка або великі яскраво-рожеві плями на шкірі, які сильно сверблять — симптоми, схожі на прояв алергії, також характерні для надмірного стресу. Якщо протягом тривалого часу вам доводиться боротися зі стресом (або переживати інтенсивний стрес протягом короткого періоду часу), імунна система слабшає, а тіло починає виділяти хімічний гістамін для боротьби з недугою. Якщо не зняти стрес, може розвинутися справжнісінька алергічна реакція. І пройде вона тільки після того, як буде усунена причина — стрес.

Коливання ваги

При стресу в кров викидаються великі дози кортизолу, гормону, який погіршує здатність нашого організму обробляти цукор в крові і змінює спосіб метаболізму жиру, білка і вуглеводів. В результаті ми набираємо зайву вагу. Крім того, стрес підвищує привабливість продуктів, перенасичених цукром і легкими вуглеводами, а також змінює нашу харчову поведінку на більш нездорову.

Головний біль

При стресі вивільняються хімічні речовини, які впливають на стан нервів і кровоносних судин в головному мозку, що може призвести до розвитку мігрені — навіть якщо ви ніколи не страждали нічим подібним.

Запор

Хронічний стрес може привести до серйозних порушень роботи шлунково-кишкового тракту, збільшивши виробництво шлункового соку і уповільнивши просування їжі по кишечнику. У результати ми стикаємося з печією, здуттям живота, підвищеним газоутворенням, запорами або діареєю. Якщо ці неприємності стали вашими постійними супутниками, подумайте, чи не занадто багато стресу у вашому житті?

Часті застуди

Стрес пригнічує роботу імунної системи, через що ми стаємо особливо сприйнятливими до ГРВІ: легше “ловимо” віруси і довше з ними справляємося. Якщо ви буквально не вилазите з застуд, можливо, вам пора як слід відпочити і розслабитися.

Прищі та акне

Стресовий гормон кортизол впливає не тільки на вагу, але і на стан шкіри: цей гормон спонукає шкіру виробляти більшу кількість жиру, який закупорює пори і може призвести до появи прищів.

Випадання волосся

Щодня ми втрачаємо до 70 волосся, і це нормально. Але ось випадання більшої кількості пасом може свідчити про серйозні порушення в організмі, у тому числі викликаних стресом. Зробити з цим нічого не можна, на жаль, тільки чекати, коли рівень стресу знизиться.