При складанні плану дієти багато роблять фатальну помилку – не враховують калорійність напоїв. А адже в одній тільки склянці соку може бути до 200 ккал! Скільки додаткових калорій отримують любителі гарячих напоїв з цукром – важко навіть уявити. Щоб не блукати в невіданні, ми склали рейтинг калорійності різних видів кави.

Горячий шоколад

Калорійність на порцію: від 150 до 400 ккал

Складність в оцінці калорійності гарячого шоколаду полягає в тому, що в різних місцях його готують по‑різному: десь вам розтоплять шоколадну плитку, десь-додадуть в какао шоколадний сироп, а десь для приготування напою візьмуть сухий шоколад. Якщо ви готуєте гарячий шоколад в капсульній кавомашині, в капсулі є тільки цукор і какао-порошок, тому калорійність буде 151 ккал на порцію. У закладах, де продають каву з собою, напій буде більш «шоколадним», а значить і більш калорійним. При будь-якому розкладі гарячий шоколад-лідер рейтингу калорійності.

Читайте також:  Вчені відкрили спосіб поліпшити імунну відповідь під час хвороби

Мокко

Калорійність на порцію: від 120 до 300 ккал

Традиційний мокко-напій теж не самий дієтичний, тому що на дві третини складається з молока. У кав’ярнях в мокко додають ще й шоколадний сироп, щоб підкреслити шоколадний смак. У капсульній кавомашині мокко готується тільки з какао-порошку — така кава буде менш калорійною, близько 120 ккал на порцію.

Латте Макіато

Калорійність на порцію: від 89 до 220 ккал

Для любителів кави з молоком латте більш безпечний варіант для фігури, ніж той же мокко — співвідношення еспресо, молока і молочної піни становить 1:2:1. Знову ж таки, в капсульної кавомашині латте макіато вийде трохи менш калорійним і трохи більш насиченим, тому що молока там трохи менше, ніж в напоях з кав’ярні.

Капучино

Калорійність на порцію: 84-140 ккал

Традиційний капучино на третину складається з еспресо, на третину — з молока і на третину — з молочної піни. Склад капучино трохи відрізняється від латте, але стандартна порція зазвичай в 1,5 рази менше, тому різницю в калоріях можна списати на це. При приготуванні в капсульної кавомашині різниці в калоріях між латте і капучино практично не буде (близько 85-90 ккал на порцію), тому що в обох випадках використовуються рівні порції сухого незбираного молока.

Читайте також:  Про небезпеку "вчорашніх" макаронів розповіла дієтологиня

Низькокалорійний капучино

Калорійність на порцію: 50-140 ккал

Якщо ви замовляєте таку каву в кав’ярні, бариста швидше за все замінить незбиране молоко на знежирене, тому калорійність напою залежить від того, яка частка жиру міститься в молоці. У капсульної кавомашині низькокалорійний капучино від класичного відрізняється тим, що в першому немає підсолоджувачів, а незбиране сухе молоко замінено на знежирене.

Американо

Калорійність на порцію: 2-15 ккал

Традиційний американо в кав’ярні готують з порції еспресо і порції окропу, але людина може за своїм бажанням зробити напій менш насиченим, просто додавши туди трохи окропу.

Всі варіанти кави без молока, цукру, вершків і сиропів зі зрозумілої причини містять менше калорій. Не варто думати, що» дієтичний ” кава має на увазі тільки американо і обмежує вас у виборі. У випадку з американо різниця в калоріях між купленим в кав’ярні і приготованим в капсульної кавомашині буде мінімальною.

Читайте також:  Популярний кавовий напій виявився небезпечним для серця

Еспресо

Калорійність на порцію: 0-4 ккал

Еспресо – це “серце” кавового світу, адже саме він є основою для більшості кавових напоїв. За характеристиками еспресо цінителі визначають якість зерен. Приємний бонус в тому, що еспресо практично не містить калорій, але тим не менш їм не рекомендують зловживати при суворій дієті: при дефіциті калорій в організмі міцний еспресо може викликати скачки тиску, сильне серцебиття і погане самопочуття. Так що навіть якщо ви любите еспресо, краще не пити більше двох порцій в день, особливо якщо ви на дієті.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News