Імунолог і алерголог Надія Логіна розповіла, що, незважаючи на думку людей про часник і лимон, як про корисні для імунітету продуктах, їх вживання у великій кількості може мати і негативні наслідки. У профілактиці коронавірусу з їх допомогою сенсу набагато менше.

З метою уникнення коронавірусу багато людей починають частіше вживати часник або лимон. Надія логіна каже, що їх прямий вплив на властивості імунної системи людини все ще науково не доведено і не обґрунтовано. Надмірне вживання може викликати певні проблеми зі шлунком, наприклад гастрит.

Єдина мета, з якою є сенс включати в раціон дані продукти – профілактика застуди. За словами експертів, часник може надавати локальний вплив на бактерії коли виявиться на слизовій, але на саму імунну систему ніяк не впливає.

Також Логінова нагадала історію, пов’язану з вітаміном С. У певний період при епідемії грипу людям рекомендували масово і у великій кількості приймати його. В кінцевому підсумку з’ясувалося, що на перебіг хвороби цей елемент ніяк не впливав. За словами фахівця, люди шукають якийсь конкретний продукт, який гарантуватиме їм безпеку, але найкраще на імунітет впливатиме створення комплексного режиму харчування в цілому.

Для цього необхідно скласти індивідуальне меню, що включає в себе всі необхідні вітаміни, білки, жири в раціональних пропорціях. Таке харчування дійсно зможе посилити захисні механізми людського організму.