Стрес і неправильний догляд можуть пошкодити волосся, уповільнити його зростання. На щастя, правильне харчування може допомогти. Збалансована дієта, що містить білок, омега-3 жирні кислоти і комплексні вітаміни групи В сприяє росту волосся і запобігає його випаданню. Здоровий кишечник також дозволяє організму легко засвоювати поживні речовини, які зміцнюють волосяні фолікули.

Жирна риба

Жирна риба є відмінним джерелом омега-3 жирних кислот, які підтримують ріст, і містить селен, мікроелемент, який допомагає виробленню гормонів щитовидної залози, які регулюють швидкість росту і запобігає випаданню.

Яйця

Білок забезпечує структурну підтримку тканин, сухожиль, кісток, нігтів і волосся. Яйця містять біотин, що стимулює вироблення білка волосся – кератину.

Читайте також:  Уповільнять старіння у будь-якому віці: названо 5 найкорисніших продуктів

Арахіс

Містить велику кількість білка і біотину. У 1/4 склянки арахісу 9 грамів білка і 4 грами клітковини.

Гарбуз

Багатий вітаміном А. Крім протизапального ефекту, він сприяє росту волосся і виробленню шкірного сала, які підтримують блиск.

Авокадо

Авокадо містить велику кількість омега-3 жирних кислот і вітаміну Е, які зміцнюють фолікули і запобігають сивині.

Виноград

Виноград містить поліфенольні сполуки, що володіють антиоксидантною дією проти пошкодження волосся. Зокрема, сполука, відома як олігомерні проантоціанідіни, стимулює ріст волосяних фолікулів.

Гречка

Гречка містить комплекс вітамінів групи В і залізо. Цільне зерно гречки також є відмінним джерелом харчових волокон, які дозволяють організму легко засвоювати поживні речовини.

Читайте також:  Хвороба Паркінсона: невролог назвав ознаки, які «можуть з'явитися на ранніх стадіях»