Лікар-оториноларинголог Галина Тарасова розповіла в інтерв’ю про те, що лікувати нежить противірусними препаратами не варто – їх ефективність не доведена. Також лікар пов’язала схильність до нежиті зі способом життя.

З посиленням осіннього похолодання незмінно загострюються вірусні захворювання. Однією з найпоширеніших є нежить.

Лікар розповіла, що нежить поширюється повітряно-крапельним шляхом, і найбільш частий шлях зараження – це контакт з хворим. При цьому якщо людина одягається не по сезону, мерзне на вуличному протязі, її шанси заразитися нежиттю, різко зростають. Крім того, нежить може виникнути швидше у людини, яка неправильно харчується і не веде здоровий спосіб життя – все це веде до ослаблення імунітету.

Говорячи про лікування нежитю, лікар зауважила, що ефективність використання противірусних препаратів в цій справі не доведена користь приносять промивання носа соляними розчинами, часті отсмаркивания. Тарасова підкреслила, що при нежиті дуже шкідливо шмигати, втягуючи виділення в себе: така звичка може провокувати запалення пазух. Потрібно обов’язково промокати соплі носовою хусткою, або висмаркувати, причому не сильно, а м’яко й акуратно.

Джерело: МедікФорум