Іноді щоб прибрати проблеми зі здоров’ям, досить просто їсти більше свіжих овочів і фруктів.

Свіжі фрукти і овочі — обов’язкова складова здорового харчування. І ми навіть приблизно уявляємо, скільки саме треба їх їсти – приблизно п’ять порцій щодня. Але мало кому вдається і справді акуратно дотримуватися цієї норми — як показують дослідження, в середньому ми з’їдаємо одну-дві порції в день (і це ще в кращому випадку!). Перевірте, чи не пора вам кардинально переглянути свій раціон — заради вашого ж здоров’я!

У вас кровоточать ясна

Перша ознака нестачі вітаміну С – занадто легкі пошкодження шкіри, довге загоєння ран і кровоточивість ясен. Щоб запобігти цій неприємності, намагайтеся їсти більше червоного перцю, листового салату, капусти, томатів і, звичайно ж, цитрусових.

Ви весь час відчуваєте себе втомленим

Недолік енергії і життєвих сил може бути викликано нестачею у вашому раціоні фолата, вітаміну групи В, якого багато в зелених овочах, а також бобових — гороху, квасолі, спаржі і сочевиці.

Ви постійно застуджуєтеся

Ще одна ознака нестачі свіжих овочів в раціоні – підвищена схильність до застуд. Вашій імунній системі не вистачає вітаміну С — і допомогти тут можуть як цитрусові фрукти, так і зелені овочі. Регулярно!

Ви стали забудькуватим

Лютеїн — живильна речовина, яка допомагає нам краще засвоювати нову інформацію, також довше зберігати її в пам’яті. Його багато в моркві, броколі, кукурудзі, помідорах, листовій зелені. Спробуйте додати ці овочі в свій раціон, якщо відчуваєте, що останнім часом стали гірше вчитися чи відчуваєте проблеми з пам’яттю. Повинно допомогти!

Вам важко справлятися зі стресом

Стрес – невід’ємна частина нашого життя, але дуже важливо навчитися з ним справлятися, адже одною з відповідей організму на пережитий стрес стає запальний процес. Тому так важливо, щоб в раціоні постійно були присутні продукти, багаті такими протизапальними сполуками, як антиоксиданти, поліфеноли і каротиноїди. І всі вони містяться в різних овочах і фруктах.

У вас м’язові судоми

Важливий мікроелемент, здатний запобігти появі м’язових судом – це калій. Особливо важливо, щоб його багато було у вашому раціоні, якщо ви багато займаєтеся спортом або часто буваєте на вулиці в жарку пору року. Крім того, калій необхідний для нормальної роботи серця. А найпростіший спосіб заповнити щоденний дефіцит калію – їсти банани. В одному середньому плоді міститься близько 420 мг калію.

Ви не можете схуднути

Фрукти і овочі мають одну неоціненну властивість: клітковина, що міститься в них, викликає швидке відчуття насичення, яке тримається довгий час. У той же час в більшості фруктів і овочів не так багато калорій, і тому нам простіше втрачати вагу, не відчуваючи голод.