Виявити – і вилікувати!

Коли справа стосується по-справжньому серйозних захворювань, найголовніше – не упустити час і виявити хворобу на самій ранній стадії. Щоб це зробити, важливо уважно відстежувати будь-які зміни, що відбуваються з організмом і вчасно звертатися до лікаря. На щастя, багато серйозних хвороб на початку завжди подають знак, який легко помітити – якщо знати, куди дивитися.

Серцевий напад

Невеликі жовті горбки навколо очей можуть сигналізувати про підвищений рівень холестерину, який в свою чергу може привести до серцевого нападу або захворювань серцево-судинної системи. Не втрачайте час, зробіть ЕКГ і покажіться кардіологу!

Інсульт

Не буває ідеально симетричних облич — хіба що на картинах художників. Але все ж в більшості випадків асиметрія не впадає в очі.
А ось якщо раптом ви помітили, що у вас самих або у кого-то з близьких обличчя стало менш симетричним, якщо одна його половина здається застиглою або просто з більш тьмяною мімікою-терміново звертайтеся до лікаря. Це може бути ознакою захворювання нервової системи і навіть інсульту.

Хвороби ендокринної системи

“Зайві” волоски на обличчі – це не тільки привід звернутися до косметолога або фахівця з депіляції. Найчастіше волосся на обличчі у жінок починають інтенсивно рости при порушеному гормональному балансі — найчастіше гірсутизмі або синдромі полікістозних яєчників. Проконсультуйтеся з ендокринологом — швидше за все, це буде ефективніше і корисніше.

Діабет

Про це серйозне захворювання може попередити сіточка дрібних зморшок, несподівано з’явилася на обличчі. Також раптово виявлені зморшки можуть бути симптомом ще одного захворювання ендокринної системи — гіпотиреозу, недостатнього рівня гормонів щитовидної залози. Зверніться до ендокринолога і перевірте рівень цукру в крові-про всяк випадок.

Анемія

«Аристократична» блідість — може бути, це і красиво, але все ж таки варто звернутися до лікаря і перевірити рівень гемоглобіну, якщо ваш звичний колір обличчя все ближче до білого. Це може бути ознакою анемії – поряд з постійним почуттям втоми, слабкістю і підвищеною стомлюваністю.

Апное

Дуже серйозне захворювання, при якому людина уві сні перестає дихати — на термін від 10 секунд і більше. Супутні ознаки-сильний хропіння, відчуття втоми вранці, головні болі. А ще — незвичайне, як би «скошене» підборіддя, розмір шиї і щелепи, який зменшився.
Якщо ви помітили щось подібне у себе або своїх близьких, зверніться до лікаря, апное — це смертельно небезпечна хвороба!

Аутоімунні захворювання

Про них може сигналізувати висип червоного кольору, що з’являється на обличчі. Так, якщо висип щільний і свербить, це може свідчити про целіакію, захворювання, при якому організм погано засвоює глютен. А ось червоний висип у формі метелика, що з’явилася на щоках, може попереджати про вовчак.