Сечовий міхур — це м’язовий орган, що представляє собою мішок, який може розширюватися і скорочуватися. Він призначений для зберігання сечі, яка виробляється нирками. При розвитку раку сечового міхура перехідні клітини ростуть і діляться на його внутрішній поверхні і утворюють пухлини в його тканинах.

Найчастіше рак починає розвиватися в уротелії, тобто в самій внутрішній оболонці цього органу.

Своєчасне виявлення хвороби є ключовим фактором її успішного лікування. Це найвірніший спосіб і реальний шанс уникнути трагічних наслідків, так як в противному разі з часом пухлина може поширитися на інші області сечового міхура і прилеглі тканини.

Проблема в тому, що багато ранні симптоми невірно витлумачуються, їх зазвичай пов’язують з іншими хворобами і недугами, а це сильно ускладнює діагностику.

З цієї причини дуже важливо бути уважними до себе і помічати будь-який сигнал, який посилає нам наше тіло. Особливо якщо ви маєте нездорові звички, такі як куріння, або часто піддаєтеся впливу різних хімічних речовин.

Сьогодні ми вирішили розповісти вам про 7 головних симптомів раку сечового міхура, так що не соромтеся піти до лікаря, якщо помітите їх у себе!

Читайте також:  Прогулянки на свіжому повітрі допомагають запобігти хворобам серця
1. Наявність крові в сечі

Наявність крові в сечі є одним з перших симптомів раку сечового міхура. Її кількість може змінюватись, але з’являтися вона все одно періодично буде.

  • Пацієнти можуть помітити, що колір сечі змінився і став рожевим або навіть темно-червоним (у деяких випадках).
  • Іноді сеча на перший погляд здається нормальною, але при проведенні медичних аналізів, в ній виявляється невелика кількість крові.
  • Симптом може зберігатися протягом декількох тижнів поспіль або ж з’явитися лише одного разу, а потім зникнути.
  • Безсумнівно одне: якщо ніякого лікування не піде, то кров так чи інакше «повернеться» до складу сечі в майбутньому.
2. Зміни в звичках сечовипускання

Зміни в звичках сечовипускання також слід розглядати як можливу ознаку раку сечового міхура. Адже незважаючи на те, що майже завжди це відбувається з-за наявності інфекції, в будь-якому випадку буде зайвим звернутися за допомогою фахівця.

До лікаря слід звернутися, якщо:

  • Ви помітили у себе прискорені позиви до сечовипускання, навіть коли сходити «по-маленькому» в результаті не виходить (коли сечі просто немає).
  • Збільшується бажання сходити в туалет вночі.
  • Струмінь сечі слабкий.
  • Ви відчуваєте печіння при сечовипусканні.
Читайте також:  Чим небезпечні лісові гриби та як уникнути отруєння?
3. Біль з одного боку спини

Інфекції сечовивідних шляхів, камені або рак сечового міхура, як правило, викликають біль з одного боку спини в районі попереку.

Спочатку його можна сплутати зі звичайним м’язовим болем, але його рецидивуючий характер повинен вас насторожити.

Дуже важливо звернути на цей симптом свою увагу особливо якщо він поєднується з видимими змінами сечі.

4. Втрата апетиту

Якщо людина втрачає апетит, то необхідно проаналізувати багато факторів. Серед них є і онкологічні захворювання.

Пацієнти, у яких утворюється пухлина в сечовому міхурі, відчувають постійне відчуття тяжкості, яке заважає їм насолоджуватися їжею, як раніше.

5. Втрата ваги

В результаті зниження апетиту і загального виснаження організму, яке викликає рак, пацієнти починають втрачати вагу з лякаючою швидкістю.

В організмі розвивається дефіцит важливих поживних речовин, а оскільки захисні сили при цьому, природно, слабшають, у злоякісних клітин з’являються всі умови для розмноження.

Читайте також:  Рання сивина: чи можна повернути волоссю колір?
6. Запалення — ще один симптом раку сечового міхура

Затримка рідини або сильні набряки є ще одним тривожним сигналом, а точніше наслідком запального відповіді, який виникає в організмі через атаки ракових клітин.

Найчастіше запалюється черевна порожнина і ноги, так як сечовий міхур більше не справляється зі своїми функціями в повній мірі (не виводить всю зайву рідину з організму).

7. Відчуття втоми і анемія

Іншим наслідком втрати апетиту раку сечового міхура є відчуття сильної втоми, пов’язаної з анемією.

Недолік поживних речовин знижує вироблення червоних кров’яних клітин, а по мірі зменшення оксигенації (насичення клітин організму киснем), підвищується фізична і моральна втома.

На закінчення хочеться додати, що всі перераховані вище симптоми можуть бути викликані і доброякісними новоутвореннями або взагалі іншими захворюваннями сечового міхура, але в будь-якому випадку важливо здати всі необхідні аналізи, щоб встановити справжню причину.

Адже в разі наявності раку сечового міхура (як, власне, і при інших видах онкології) рання діагностика має визначальне значення для успішного лікування.