Зарубіжні експерти провели аналіз численних досліджень, що дозволило виявити найбільш повну картину плюсів і мінусів вживання кави. До переваг напою відноситься поліпшення роботи серцево-судинної системи.

Доведено, що середня чашка кави містить більше поліфенольних антиоксидантів, ніж какао, зелений або чорний чай. Особливо це стосується хлорогенової і кавової кислот. Ці сполуки захищають клітини організму від ушкоджень і окисного стресу, що сприяє гальмуванню процесів старіння.

Вживання напою підсилює кровообіг і стимулює роботу печінки. Позитивна і помітна дія здійснюється навіть при гепатиті. Серед інших переваг: зменшення шансів померти через хвороби серця, зниження ризику інсульту, хвороб нирок, цукрового діабету, хронічних захворювань нижніх дихальних шляхів.

Експерти віднесли до плюсів і дані дослідження, в якому розглядалися люди з 10 європейських країн. Як з’ясувалося, любителі кави були на 25% менш схильні вмирати під час 16-річного дослідження.

Серед мінусів випивання напою: неконтрольоване вживання загрожує не тільки звиканням, але і передозуванням. Існує і небезпека перезбудження організму і негативного впливу на наднирники. Людина, яка “підсіла” на каву booicasinoplay, без отримання бажаного, може страждати від головного болю, неспокою, дратівливості, втоми.

Серед проблем – нудота, блювота і діарея. Кофеїн здатний погіршити симптоми гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, яка характеризується печією, нудотою і відрижкою.

Напій при цьому впливає на м’язи, гормони, функції нейротрансмітерів і нервову систему. Ці проблеми посилюються у осіб з цукровим діабетом, хворобами серця. Змішування кави з вершками і цукром загрожує накопиченням додаткових калорій, що перешкоджає втраті ваги в цілому. Ідеальний варіант – додавання стевії.