Чашка кави на сніданок для багатьох стала обов’язковим атрибутом ранку. Виявилося, що цей гіркий напій здатний не тільки підбадьорити і відігнати сон, але і принести користь здоров’ю.

Як повідомляє Food News, кава може принести користь мозку-знизити ризик нейродегенеративних захворювань, наприклад, хвороби Альцгеймера або Паркінсона. Також цей ароматний і підбадьорливий напій містить велику кількість антиоксидантів, що надають сприятливий вплив на організм.

Кава для мозку

Дієтолог зі шведського університету Крістіанстада Елізабет Ротенерг провела дослідження, в яких вивчила можливий вплив кави на розвиток нейродегенеративних захворювань.

Виявилося, що цей напій при регулярному його вживанні здатний знизити ризик цих хвороб або побороти їх симптоми. Для профілактики рекомендують вживати не більше п’яти чашок кави в день.

Крім того, Роттенберг вдалося встановити, що на чоловіків кава позитивно впливає більшою мірою, ніж на жінок. Наприклад, при хворобі Паркінсона напій здатний поліпшити рухову активність.

Інші переваги кави

Експерти продовжують сперечатися про користь кави, проте незаперечні відомості про позитивні якості цього гіркого напою говорять про необхідність його вживання.

Безумовно, при великій кількості випитих напоїв з вмістом кофеїну (а це не тільки кава, але і міцний чай, енергетики), можна спровокувати безсоння, тахікардію, гіпертонію і проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Однак при помірному вживанні кава приносить лише переваги, повідомляє медичний журнал One Medical. Наприклад:

  • містить антиоксиданти (речовини, що борються зі старінням клітин);
  • покращує короткочасну пам’ять (пробуджує мозок, відправляючи нейронам імпульс);
  • підтримує здоров’я серцево-судинної системи (2-4 чашки кави в день знижують ризик захворювань на 20%);
  • попереджає рак (поліфеноли, що містяться в каві, здатні запобігти розвитку раку печінки, простати, товстої кишки);
  • знижує ризик діабету другого типу (покращує реакцію клітин на інсулін);
  • допомагає при фізичній активності (дозволяє боротися з втомою, підвищує витривалість);
  • знижує симптоми депресії (активує гормони “щастя” – дофамін і серотонін).