Певний спосіб життя може підвищити вироблення ферменту, який може подовжити теломери. Що це означає? По-перше, один з “секретів” довголіття на клітинному рівні – це дотримання середземноморської дієти.

Середземноморська дієта багата фруктами, овочами, цільнозерновими продуктами, оливковою олією і рибою. Це може “серйозно знизити ваші шанси отримати метаболічний синдром”.

Метаболічний синдром

Експерти NHS пояснили, що метаболічний синдром описує поєднання діабету, високого кров’яного тиску та ожиріння.

«Це збільшує ризик ішемічної хвороби серця, інсульту та інших станів, що впливають на кровоносні судини».

Метаболічний синдром “небезпечний”, але, за оцінками, він вражає кожного третього літнього чоловіка у віці 50 років і старше.

Ще одна ключова міра по зверненню назад метаболічного синдрому і збільшення тривалості життя – це скинути зайву вагу.

Схуднення

Схуднення може захистити вас від хвороб серця та інших захворювань, які в іншому випадку могли б відняти у вас роки життя.

Національна служба охорони здоров’я перерахувала інші фактори, які можуть допомогти повернути або запобігти метаболічний синдром, що скорочує тривалість життя.

До таких життєво важливих факторів відносяться відмова від куріння, скорочення вживання алкоголю і регулярні фізичні вправи.

“Докази очевидні. Люди, які займаються спортом, в середньому живуть довше, ніж ті, хто цього не робить”.

Регулярна фізична активність знижує ризик:

  • Серцевих захворювань
  • Інсульт
  • Діабет
  • Рак
  • Депресія

Ще один “секрет” довголіття – приділяти пріоритетну увагу якісному сну, який може знизити ризик ожиріння і діабету. Національна служба охорони здоров’я заявляє, що дорослим потрібно від семи до дев’яти годин сну щоночі.

Джерело: Express