Лікар-гастроентеролог та гепатолог Марія Прашнова розповіла журналістам, які люди більше за інших ризикують зіткнутися з хворобами печінки.

«У групі ризику з невірусних патологій — насамперед люди з цукровим діабетом, метаболічним синдромом, вісцеральним ожирінням (з великим животом), з малорухливим способом життя та надмірною масою тіла чи ожирінням.

А також ті, хто вживає, нехай і невисокі дози алкоголю, але регулярно протягом тривалого періоду. Думаю, говорити про шкоду токсичних доз алкоголю для печінки буде зайвим: чим більше людина п’є, особливо за короткий проміжок часу, тим вищий ризик», — повідомила лікарка.

Що стосується вірусних уражень печінки, то тут головні фактори ризику – мати з гепатитом або гепатитом С, споживання ін’єкційних наркотиків, наявність статевих партнерів з гепатитом В.

Крім того, в зоні ризику знаходяться працівники охорони здоров’я та служб громадської безпеки, які контактують із чужою кров’ю на роботі, люди, які пережили переливання компонентів крові або пересадку органів до відкриття вірусу гепатиту С, пацієнти на діалізі.

«Мандрівники, які приїжджають до районів світу з поганими санітарними умовами, наражаються на найбільший ризик зараження гепатитом А та Е», — додала лікар.